Чи будуть скасовані місцеві вибори?

today 14.04.2020 query_builder 08:16 remove_red_eye 62 bookmarks Новини

Всі ми пам’ятаємо, що чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року. І карантин не є юридичною перешкодою для їх проведення.

Місцеві вибори можуть не відбутися тільки в разі введення воєнного або надзвичайного стану в країні.

Про це в інтерв'ю виданню «Лівий берег» заявив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко, інформує «Главком».

При цьому голова ЦВК визнав, що існує певний ризик, бо люди можуть боятися брати участь у будь-якому виборчому процесі в умовах карантину.

«Якщо не буде прийнято рішення про призначення виборів або вони не будуть призначені на більш пізній термін, то так, формально це буде порушенням», - наголосив О. Діденко.

Але в разі введення надзвичайного стану або внесення змін до Конституції про перенесення виборів - це не буде вважатися порушенням, підкреслив очільник ЦВК.

«Карантин не є юридичною перешкодою для проведення виборів. До речі, карантинні заходи почалися під час наближення до завершення виборчого процесу в 179 виборчому окрузі в Харківській області, де проходили проміжні вибори народного депутата 15 березня», - нагадав Діденко.

Раніше перший заступник глави Офісу президента С. Трофімов в інтерв’ю «Главкому» запевнив, що місцеві вибори пройдуть восени, якщо з боротьбою проти поширення коронавірусу буде все добре.

Але з 1 березня по 1 квітня 44 країни скасували вибори через поширення коронавірусу, які були заплановані в цей період.

А відповідно до статті 141 Конституції України чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах. Тож чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством Верховна Рада України призначає чергові місцеві вибори не пізніше ніж за 90 днів до дня виборів.

92 запитів за 0,272