Чи будуть вирішені на майбутнє капітальні проблеми з електрикою у житлових комплексах Ірпеня?

today 11.01.2021 query_builder 17:13 remove_red_eye 81 bookmarks Новини

Фото "Ірпінь Daily"

Вже цього року на Київщині відбулося кілька акцій протесту з перекриванням проїзду вулицями через відсутність декілька діб електроенергії в ЖК внаслідок капітальних технічних та організаційних проблем енергопостачання. Ми нещодавно писали про негаразди з електрикою на одному з нових житлових масивів Софіївської Борщагівки, подібна ситуація склалася і в Ірпені.

Там, 8 січня, мешканці перекрили проїзд вулицею Джерельною мікрорайону «Синергія». Через аварію, що сталася на Різдво, були пошкоджені кілька кабелів й 4,5 тисячі квартир залишилися без світла. До того ж, жителі багатоповерхівок вище 10 поверху не мали води, бо не працювали насоси.

Як повідомила керівник відділу з комунікацій ДТЕК «Київські регіональні електромережі» Алла Гурова, «7 січня о 6 ранку на високовольтній підстанції 110/10 кВ «Ірпінь» спрацювала захисна автоматика, яка відключила відразу три лінії 10 кВ, що живлять частину клієнтів у місті Ірпінь».

Дві лінії Л-ТП-669 та Л-ТП-132/23 належать оператору системи розподілу ДТЕК «Київські регіональні електромережі». Фахівці ДТЕК протягом доби усунули пошкодження на лінії Л-ТП-669 та на лінії Л-ТП-132/23.

«Ще одна пошкоджена лінія Л-ТП-660/2 знаходиться у власності забудовників «Укрсоцбуд». Лінія, яка перебуває на їх балансі живить багатоквартирний масив житлової забудови по вул. Джерельна, Західна, Новооскольська, Мечнікова - ЖК «Фортуна» - 1, 2, «Синергія», «Грандлайф»… Слід зазначити, що оператор системи розподілу не має права втручатися в роботу абонентського (приватного) обладнання. Тому коли трапляються аварії саме в таких електроустановках, відновити електропостачання можливо лише після того, як власники обладнання відремонтують його, і оператор системи розподілу зможе підключити його до електромереж», - зазначила Гурова.

Нині аварію усунуто, але проблема залишається. Її озвучив мер Ірпеня Олександр Маркушин на своїй сторінці у Фейсбук. Він закликав ірпінських забудовників у найкоротший період вирішити питання із забезпеченням електроенергією мешканців житлових комплексів, невідкладно здійснити капітальну реконструкцію кабелю з подальшою його передачею на обслуговування до компанії-енергопостачальника.

«Ірпінська міська рада підтримує вимоги сотень ірпінських родин, яких забудовники залишили без світла.

Зроблю все можливе, щоб забудовники в найкоротший термін вирішили це питання. Раджу їм не випробовувати терпіння міськради та ірпінчан», - попередив Маркушин.

92 запитів за 0,240