Чи отримають громади Київщини додатково 565 млн грн

today 18.05.2021 query_builder 20:13 remove_red_eye 176 bookmarks Новини

На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету знаходяться розроблені Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів законопроєкти, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків (законопроєкти №5066 та №5066-1), інформує «Київський регіон».

Пораховано, що збільшення відсотку зарахування ПДФО на 5% – це додатковий фінансовий ресурс обсягом 11,1 млрд грн, який посилить фінансову спроможність громад та зміцнить матеріально-фінансову базу місцевого самоврядування.

Хоча реальна потреба збільшення частки ПДФО складає не менше 80%, зазначають в АМУ, бо суттєво посилено видаткове навантаження на місцеве самоврядування, недофінансовані делеговані державою повноваження, скасовано окремі джерела доходів органів місцевого самоврядування. Це все в першу чергу відображається на якості життя громадян. Тому 65% – це не найкращий, але компроміс.

«+5% ПДФО для бюджетів громад це важливий та необхідний крок на шляху подальшого зміцнення фінансової спроможності місцевого самоврядування, адже на разі 75% громад все ще залишаються дотаційними. Місцеве самоврядування сподівається, що більшість народних депутатів підтримають такі законодавчі ініціативи і приймуть рішення збільшити частку ПДФО до 65%», – зазначає виконавчий директор Київського РВ АМУ, народний депутат України 8-го скликання Олександр Дехтярчук.

Громади Київщини у разі збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування ПДФО до 65% отримають додатковий ресурс в сумі 565 млн грн. Це дозволить частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, а саме: на утримання закладів професійно-технічної освіти; фінансування державних соціальних гарантій; виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу; фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

А ще громади матимуть можливість поліпшувати систему охорону здоров’я, соціальні послуги, інфраструктуру, благоустрій тощо.

Фото із сайту «Київський регіон»

92 запитів за 0,291