Чи повернуть регулювання цін на газ для населення?

today 12.01.2021 query_builder 08:51 remove_red_eye 125 bookmarks Новини

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пропонує з 1 лютого на рік обмежити ціну на газ для "вразливих споживачів", а це майже все населення, виходячи з формули "хаб мінус". Газ для постачання цієї категорії споживачів буде продавати не НАК "Нафтогаз України", як раніше, а "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз" , а НАК можна буде використовувати тільки для продажу газу як постачальника останньої надії.

Як стало відомо «Українським Новинам», з такою ініціативою виступив тво міністра енергетики Юрій Вітренко. Майже все населення країни класифікується, згідно цієї постанови, як «вразливі споживачі».

"Укргазвидобування", "Чорноморнафтогаз" і постачальник останньої надії, яким зараз є НАК "Нафтогаз України", повинні будуть продавати газ за фіксованою ціною компаніям, які постачають його населенню.

Цю ціну пропонується встановити з 1 лютого 2021 року терміном на один рік. Ціна визначатиметься за формулою «хаб мінус», тобто без урахування вартості транспортування газу з німецького хабу NCG до західного кордону України.

Торгова надбавка постачальника встановлена на рівні 2,5%.

"З метою захисту вразливих споживачів від можливих зловживань з боку постачальників природного газу встановлено, що з 1 лютого 2021 року природний газ вразливим споживачам доставляється за граничною ціною, встановленою відповідно до розділу 7.4", - йдеться в проєкті постанови.

Для того, щоб отримати газ за встановленою ціною, постачальникам доведеться відкривати спеціальні умовні рахунки зберігання (ескроу), за допомогою яких будуть розраховуватися споживачі.

Споживач газу може відмовитися від купівлі газу за вказаною ціною, наприклад, якщо на ринку є краща пропозиція. Для цього йому доведеться попросити свого постачальника газу виключити його з категорії вразливих споживачів.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,262