Читання — найкращий засіб від стресу?

today 13.05.2019 query_builder 11:52 remove_red_eye 235 bookmarks Новини

Вчені Оксфордського університету стверджують, що читання є найкращим засобом від тривожних станів, турбот і стресу, бо воно швидше позитивно впливає на організм. Когось можливо це здивує, але цей спосіб розслаблення значно ефективніше алкоголю, прогулянок, прослуховування музики чи чаювання.

Було проведено експеримент, у ході якого людину спочатку доводили до стресового стану, після чого учасникам досліду обирали один із методів релаксації.

Магнітно-резонансне дослідження мозку читаючих людей показало, що при читанні сторінок про запахи, смаки, різноманітні ландшафти у мозку активізуються ділянки, що відповідають за сприйняття. Начебто людина пробує це насправді. Але цей ефект зникає, якщо дивитися телевізор або грати в ігри.

У процесі дослідження виявилось, що читання знижує ступінь стресу на 68%. Лише шести хвилин достатньо, щоб розслабити м’язи і нормалізувати пульс. Прослуховування музикальних композицій знизило стрес у 61% випадків. Філіжанка кави чи чаю — у 54%, а прогулянка — лише у 42%. Вибір книг зовсім не впливав на ефективність способу. Для позбавлення від стресу можна використовувати будь-яку книгу, головне, щоб вона вас зацікавила, ви розуміли сюжет і повністю занурилися у читання.

92 запитів за 0,291