Чого чекати від погоди у грудні?

today 02.12.2021 query_builder 12:33 remove_red_eye 271 bookmarks Новини

Температура у грудні цього року має бути помірною, із поступовим зниженням, повідомляють «Новини.LIVE» з посиланням на Гідрометцентр.

"На першу декаду грудня прогнозують поступове зниження температури, погода набуватиме все більше зимового характеру. Опади будуть змішаної фази - тверді, рідкі і дощ з мокрим снігом. У гірських районах переважатиме сніг або мокрий сніг.

Середньомісячна температура повітря передбачається від 4 морозу до 3 тепла - загалом вона близька до норми", - повідомили синоптики.

У нормі будуть також опади в грудні.

"Місячна кількість опадів - 33 - 78 мм. В гірських районах 81 -105 мм. і це також близько до норми. У північно-східній частині може бути дещо менше за норму", - розповіли фахівці.

Щодо столиці та області, то температура повітря не буде різко падати.

Вночі переважатимуть невеличкі морози, а вдень температура підніматиметься до плюсових показників.

Про те, що на температуру повітря взимку в Україні, а також на кількість опадів продовжує впливати глобальне потепління - розповіла екологиня Тетяна Лампіка. Фахівчиня стверджує - взимку 2021-2022 можуть бути різкі зміни температури.

"Не зовсім упевнена щодо цієї зими, але точно розумію, що зміни будуть - перепади атмосферного тиску разом із температурою взимку можуть бути настільки суттєві, що сьогодні сонце і плюсова температура, а завтра буде -20. Фактично те, що ми спостерігали минулоріч, коли вдень було 7-10 градусів, а вночі -20. Такі коливання суттєво впливають на стан нашого біорізноманіття - тварин, птахів, рослинність. Будуть на це реагувати, поступово перелаштовуватись. Невдовзі це може призвести до зміни видів", - розповіла екологиня.

А ще вона відзначила, що останнім часом є тенденція до зменшення кількості опадів. Очевидно, зима 2021-2022 не буде дуже сніжною.

“Все буде залежати від температури. Однозначно засвідчуємо меншу кількість опадів - це тенденція в рамках постійності. Кількість опадів за зимовий період - замала. Це все впливає на річки, малі річки пересихають, зникають. Це вже константа. Гідрологи констатують, що впродовж 5-10 років зникнуть багато з річок, будуть лише в історичних документах. Ця зима навряд буде відрізнятись кількістю опадів - швидше за все, кількість опадів буде малою, недостатньою, щоб наповнювати річки", - розповіла екологиня.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,273