Чому не варто їсти свинину

today 17.02.2020 query_builder 10:03 remove_red_eye 283 bookmarks Новини

З 2 березня по 18 квітня на нас очікує Великий піст. Ставлення до нього у людей різне. Хтось поститься, маючи сталі релігійні переконання, а хтось просто намагається весною скинути зайву вагу, очистити організм. Але яким би не було ваше ставлення до м’яса, слід пам’ятати, що в ньому дуже багато важливих для організму людини амінокислот та мікроелементів.

Але всі ми знаємо, що деякі релігії взагалі забороняють вживати певні види м’яса, нагадує bonnyledy.com.

Для прикладу, в Корані є заборона на свинину, а у Біблії – цілий перелік нечистих тварин. До речі, кодекс королівської родини забороняє їсти устриці?

Вважається, що чистим може бути лише червоне м’ясо травоїдних тварин. Перелік досить великий: корови, вівці, кози, олені та інші. Всіх їх об’єднує одне – вони харчуються рослинною їжею, яку ретельно відбирають. Слід зауважити, що у Біблії є табу на поїдання м’яса тварин, які померли власною смертю. З погляду сучасної науки цьому є логічне пояснення, адже старі і хворі тварини можуть бути носіями різного роду інфекцій та паразитів.

Щодо риби, то чистою вважається та, що має луску і плавники. Перелік теж немалий: короп, карась, окунь, плітка, форель, мерланг, лосось і багато інших.

І хоча лососеві породи є м’ясоїдними, їх м’ясо дуже чисте, в ньому не буває всіляких паразитів і його можна їсти навіть сирим, не турбуючись про наслідки для здоров’я. Карпові риби харчуються переважно рослинністю і дрібними комахами, хробаками.

У чистих птахів обов’язково повинен бути зоб. Вони харчуються рослинною їжею, зерновими культурами та дрібною рибою: голуби, качки, індики.

А ось до нечистих тварин потрапляють ті, що несуть певну загрозу нашому організму, хоча деякі продукти з них вважаються делікатесами або відносяться до дієтичного харчування. Серед широко вживаних - це свині, кролики, коні, верблюди.

Адже всі ми знаємо, що свині не розбірливі в їжі – харчуються не лише рослинною їжею, а й мертвими тваринами, власним потомством, всіляким сміттям, а її вивідна система влаштована так, що деякі відходи залишаються в організмі. У свинині можуть розмножуватися всілякі паразити, тому її слід готувати не менше години, а купувати лише у перевірених постачальників.

Кролятина призводить до подагри та артриту, а все через вміст у цьому м’ясі пуринових основ, які перетворюються в сечову кислоту.

Конина важко перетравлюється, негативно впливає на печінку, серце, нирки. А в раціоні верблюда замало свіжої зелені, лише колючки да сухі кущі.

Серед дарів морів і річок, нечистими вважаються ті, що харчуються мертвечиною і фільтрують через себе велику кількість води. Тож варто відмовитися від вживання сомів, риби-меча, акулячого м’яса, осетрових, креветок, крабів, раків, устриць, мідій.

При неправильному приготуванні, ними легко отруїтися. Приміром, креветки, краби та раки харчуються всім, що гниє на дні водойми, мідії та устриці фільтрують через себе багато води, а тому мають в своєму організмі важкі метали й іншу гидоту, яка знаходиться у воді.

Сом — найбільша риба, яка харчується переважно мертвечиною, саме тому його називають санітаром річок, осетрові є донними рибами і харчуються молюсками та хробаками, а риба-меч є розплідником величезної кількості паразитів, в тому числі глистів, які можуть досягати довжини три метри.

Нечисте м'ясо у м’ясоїдних птахів. До них відносяться: орел, гриф, чайка, ворон та ворона, яструб, сова, пелікан. Вони харчуються дрібними гризунами, вужами та зміями, мертвечиною, тому можуть розповсюджувати і паразитів, і небезпечні інфекції.

З усього викладеного напрошується висновок – чисте м'ясо тих тварин, чий раціон правильний з людської точки зору. Що корисно їсти людям, те слід шукати і в меню тварин. А ще пам’ятайте, що багато м’яса в раціоні призводить до проблем з нирками і печінкою, а велика кількість зелені очищує кров і організм в цілому.

92 запитів за 0,232