Чому стався замор риби у річці Малий Супій

today 06.07.2021 query_builder 10:10 remove_red_eye 1138 bookmarks Новини

Київський рибоохоронний патруль отримав результати іхтіопатологічної лабораторії Держрибагентства щодо гідрохімічного дослідження р. Малий Супій у м. Яготин Київської області, де 26 червня цього року виявлено замор риби.

Водневий показник у межах норми у всіх пробах. Вміст розчиненого кисню – нижче норми у пробі, відібраній внизу річки. Загальна твердість – вище норми.

Враховуючи низький вміст розчиненого кисню у одній із проб води, анамнез (зменшення рівня води у водоймі, підвищення температури води до +31 °C, при гранично допустимому рівні не більше +28 °C, різкі зміни погодних умов), клінічні ознаки у обстеженої риби (відкриті ротові порожнини та зяброві кришки), можна зробити припущення, що у водоймі спостерігається температурна і киснева стратифікація, яка спричинила виникнення замору.

Нагадаємо, стратифікація - це пошаровий розподіл річкової маси води, який зумовлений різними фізико-хімічними властивостями шарів (температура, густина, концентрація кисню і т. д.)

Літня температурна стратифікація на різних глибинах розвивається при зниженні температури води у нижніх прошарках води більше, ніж на 2 °C, порівняно з поверхневими прошарками води, які добре прогріваються сонцем. Вода не перемішується, поглинання кисню у придонних прошарках води триває і його запас може повністю вичерпуватися за 1-2 доби. Біля дна утворюються охолоджені зони і зони без кисню. Крім того, зникнення вертикального водообміну призводить до негативних змін у фізико-хімічному складі води, різко змінюється газовий режим придонних прошарків води, накопичуються токсичні гази і розвивається замор біля дна водойми.

Температурна стратифікація завжди супроводжується кисневою стратифікацією. Похмура і дощова погода сприяють зниженню вмісту розчиненого у воді кисню. Внаслідок різкої зміни погодних умов (грози) відбувається різке зниження атмосферного тиску, що в свою чергу, зумовлює підіймання шкідливих газів із дна водойм (сірководень, метан, аміак, які є продуктами безкисневого розкладання органічних речовин), зниження вмісту кисню у воді також негативно впливає на фізіологічний стан риби.

Фото - Київський рибоохоронний патруль

87 запитів за 0,221