Чому ціна соняшникової олії перевищить 100 грн за літр

today 15.11.2021 query_builder 11:27 remove_red_eye 605 bookmarks Новини

Внаслідок подорожчання енергоносіїв незабаром в українських магазинах можна буде зустріти соняшникову рафіновану олію за ціною, вищою за 100 грн за літр. Такий прогноз дав член «Української Ради бізнесу» та власник компанії «ГрадОлія» Станіслав Таршин. Про це пише glavcom.ua з посиланням на UBR.ua.

Фахівець пояснив, що восени природний газ різко подорожчав для підприємств майже в 2,5 рази. Лише через це собівартість виробництва для підприємств олійно-жирової галузі зросте на 5-10%.

Також ситуація ускладнюється тиском на собівартість інших складових виробництва, а саме гексанового розчинника та електроенергії, ціна яких зросла майже на 25%. А гексановий розчинник та електроенергія займають понад 30% у собівартості виробництва для олійно-жирової галузі.

«Також зростають транспортні витрати, матеріали для фасування, запасні частини», – підкреслив С. Таршин.

Все це змушує підприємства піднімати ціни на кінцеву продукцію. Подорожчання соняшникової олії призведе до втрати українськими виробниками частки світового ринку та зниження обсягів виробництва.

Але стратегічно від подорожчання можуть виграти ті підприємства, які знизять залежність від газу за рахунок модернізації виробництва.

«Одним із таких способів є вироблення електроенергії з біогазу, сировиною для якого може бути лушпиння. Це, до речі, «зелена» енергетика», – вказав на одну з можливостей вирішення енергетичної проблеми експерт.

Крім того, експортні котирування на сиру українську соняшникову олію для поставок в липні і серпні виросли до максимального значення з 17 червня 2021-го.

І хоч олія в Україні стрімко дорожчає, експортери вимагають, аби влада не заважала їм вивозити соняшник.

Водночас генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко розповів «Главкому», що в ситуацію з олією час втрутитися Антимонопольному комітету. Україна вже кілька років є світовим лідером з експорту олії, але внутрішня ціна на неї тепер вища, ніж світова.

Фото - glavcom.ua

87 запитів за 0,197