“Чорні археологи” перекопали городище Ольшаниця

today 30.11.2021 query_builder 18:00 remove_red_eye 440 bookmarks Новини

На Київщині "чорні археологи" за допомогою металодетекторів здійснили понад 5 тисяч розкопів у пошуках предметів старовини, повідомила Спілка археологів України у Facebook.

"5156 – саме стільки окремих копанок від використання металодетекторів "побачили" дослідники за допомогою квадрокоптера на 28 гектарах пам’ятки археології національного значення городища Ольшаниця в урочищі Шаргород", - повідомляють фахівці.

Це городище, нагадаємо, є залишками літописного Торчеська, однієї з регіональних столиць Київської землі князівських часів. Зараз його територію використовують як сільськогосподарські угіддя біля села Ольшаниця на півдні Київщини (Поросся).

Зазначається, що у цьому році за допомогою квадрокоптера та завдяки спілкуванню з місцевими фермерами вперше вдалося зафіксувати кількість розкопів та час їх виникнення. Цифра вражає: 5156 ямок з'явилися на пам'ятці лише за 21 день, що відбувся з часу збирання врожаю.

Археологи закликали Міністерство культури та інформаційної політики України і Національну поліцію України звернути увагу на ці цифри: "Ми втрачаємо культурну спадщину з шаленою швидкістю".

Фото - Спілка археологів України у Facebook

91 запитів за 0,180