Виплати збільшаться, але не всім

today 29.11.2018 query_builder 11:29 remove_red_eye 617 bookmarks Новини

В Україні підвищено прожитковий мінімум і мінімальний розмір ще деяких виплат, тому вже у грудні повинні підвищити мінімальні пенсії і перерахують зарплати деяким співробітникам, які працюють не повний робочий день.

Цю, безперечно, радісну новину повідомив Obozrevatel.

Розпочнемо із зарплат. Згідно відкритих даних в нашій країні 7,4% працюючих отримують мінімальну зарплату (нині 3723 грн).

Згідно із Законом "Про прожитковий мінімум" новий прожитковий мінімум із 1 грудня становить 1921 грн, тому всі, хто трудиться неповний робочий день і отримує менше цієї суми повинні отримати підвищення.

А вже з 1 січня величезна маса отримувачів мінімальної зарплатні матиме додаткові кошти, адже, згідно з ухваленим бюджетом на 2019 рік, мінімалку збільшать із 3723 до 4173 грн. Це підвищення, за даними Держстату про розподіл заробітних плат, торкнеться кожного п'ятого працюючого українця.

Отримають певні надбавки і люди на заслуженому відпочинку. Кабмін має намір підвищити пенсії у три етапи.

У грудні пенсіонери повинні отримувати не менше 1497 грн (це на 62 грн більше діючої мінімальної пенсії). Якщо отримуєте менше, чекайте збільшення.

Другого етапу, у січні наступного року, з нетерпінням очікують військові пенсіонери. Відтепер при наявності 20 років стажу, пенсіонер-військовослужбовець має право на 50% від своєї зарплати, співробітник поліції — на 55%. До того ж за кожний рік стажу понад 20 років пенсія зростає ще на 3%. Але пенсійна виплата не може бути нижчою за мінімальну і вищою, ніж 70% від зарплати. Також у січні наступного року військові отримають 25% від належної їм надбавки (з урахуванням актуальних зарплат на займаних ними посадах).

На третьому етапі, у квітні 2019-го року, автоматично перерахують пенсії усім працюючим пенсіонерам із урахуванням, що їхній стаж збільшився. Вибиратимуть найбільш вигідні умови перерахунку: тільки з урахуванням страхового стажу або з урахуванням страхового стажу й заробітку.

Збільшиться й допомога вагітним матерям. Як відомо, в Україні допомога у зв'язку з вагітністю та пологами повинна становити щонайменше 25% прожиткового мінімуму. Зараз це 460,2 грн, а з 1 грудня буде 480,2 грн.

Також родини мають право на одноразову допомогу при народженні дитини. З 1 січня 2019-го року, як заявили в Мінсоцполітики, відшкодовуватимуть вартість послуг по догляду за дитиною до 6 років, встановленого на 1 січня відповідного року (на 1.01.2018 р. — 1 492 грн).

"Ці види підтримки сімей із дітьми вводяться додатково і не впливають ні на тривалість відпустки по догляду за дитиною, ні на виплату державної допомоги сім'ям із дітьми", — стверджують у міністерстві.

Більше матимуть змогу отримувати й безробітні, які зареєструвалися у Центрах зайнятості, й мають право на отримання допомоги із безробіття. Адже максимальний розмір виплати — 4 прожиткових мінімуми для працездатних, тому до грудня платили не більше 7364 грн, а після грудня виплати піднімуть до 7684 грн.

92 запитів за 0,241