Водіїв напідпитку каратимуть астрономічними штрафами

today 25.11.2018 query_builder 09:17 remove_red_eye 319 bookmarks Новини

Наші законодавці днями погіршили життя водіям, які полюбляють оковиту.

Адже кількість дорожньо-транспортних пригод за їх участі просто вражає. Й нині кілька резонансних справ, в яких підозрювані керували автівками у стані сп’яніння, знаходяться у судах.

Тому 22 листопада Верховною Радою ухвалено законопроект 7279-д, яким посилено відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, повідомляє «Українська правда».

Тепер за керування транспортом в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом передбачається покарання від 17 тис. грн (1 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) до 34 тисяч гривень (2 тис. НМДГ) з позбавленням прав на строк до 3 років.

Крім того, ті самі дії, вчинені повторно, - караються штрафом у 51 тисячу гривень (3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування на термін від 2 до 3 років.

Покарання також стосується водного транспорту.

Також цим законопроектом вводиться визначення "кримінального проступку" і встановлюється кримінальна відповідальність за водіння в стані алкогольного сп'яніння.

До кримінальних проступків також віднесено некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотиками без збуту, хуліганство тощо.

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування.

Нині водіння під кайфом карається штрафом у 10200 грн. і позбавленням прав на 1 рік. Якщо протягом 5 років водій знову попадається напідпитку, то штраф збільшується до 40200 гривень і його позбавляють прав на 10 років.

92 запитів за 0,262