Зміни у порядку справляння плати за землю у 2018 році

today 07.07.2018 query_builder 08:58 remove_red_eye 580 bookmarks Новини

З 01.01.2018 року набув чинності Закон України від 07.12.2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України , зокрема, в частині плати за землю.

Встановлено, що річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути меншою за розмір земельного податку:

- для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено – у розмірі не більше 3% їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;

- для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено – у розмірі не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;

- фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені нормами Кодексу.

Пенсіонери за віком не є платниками земельного податку за приватизовані земельні ділянки в садівницькому товаристві

Головне управління ДФС у Київській області звертає увагу, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, що перебуває у власності чи користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності - це встановлено у ст.269, 270 Податкового кодексу України.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру. Нормами Податкового кодексу передбачено пільги по сплаті земельного податку для окремих категорій фізичних осіб, зокрема, звільнення від сплати земельного податку передбачено для пенсіонерів (за віком). Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема, для ведення садівництва – не більше як 0,12 га.

За умови наявності у фізичних осіб – членів садівницького товариства приватизованих земельних ділянок, що підтверджується свідоцтвом на право власності, земельний податок самостійно сплачується власниками на загальних підставах, або ж застосовується пільга зі сплати податку, передбачена ст. 281 Податкового кодексу.

У разі якщо фізичними особами – землекористувачами право власності на земельні ділянки, надані для ведення садівництва, не оформлено, платником земельного податку до бюджету за такі земельні ділянки (включаючи земельні ділянки загального користування) є садівницьке товариство .

Таким чином, пенсіонери за віком не є платниками земельного податку за приватизовані земельні ділянки розміром 0,12га, а також за земельні ділянки загального користування, що належать садівницькому товариству.

ГУ ДФС у Київській області

87 запитів за 0,234