ЗНО 2019 – нововведення чекають на «мучеників науки»

today 10.01.2019 query_builder 17:15 remove_red_eye 396 bookmarks Новини

У нас й року не проходить, щоб Міністерство освіти не намагалося впровадити якісь зміни щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Ось і цього року випускників і дев’ятикласників чекають певні сюрпризи.

Зокрема, результати ЗНО випускникам 11-их класів підуть до атестату замість підсумкового іспиту. А ще тестування слід буде пройти студентам коледжів та дев'ятикласникам.

Кілька слів про обов'язкові предмети. Віднині математика перестає бути обов'язковим предметом, замість її можна обрати історію.

Звісно ж, у списку обов'язкових - українська мова та література.

А ось третій предмет – на розсуд учня. Це може бути біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова (англійська, французька, німецька та іспанська).

Всього можна здати лише чотири предмети.

Результати тестування з математики, української мови та літератури, фізики визначатимуться до 13 червня, з іноземних мов і біології – до 19 червня, з історії України, географії, хімії – до 24 червня.

Нововведення торкнуться й студентів технікумів, коледжів, учнів профтехучилищ і дев'ятикласників. Для отримання атестата їм треба у форматі ЗНО обов'язково скласти українську мову та літературу, математику або історію України на вибір.

Цього року ЗНО зможуть здати і люди з порушенням зору, адже тестові завдання з української мови і літератури, математики, історії України та біології друкуватимуть також шрифтом Брайля. Також випробовуватимуться технології проведення оцінювання спеціальними комп'ютерними програмами для людей з глибокими порушеннями зору.

У 2019 році реєстрація на ЗНО розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня. Учнів 9 класів, ПТУ та студентів коледжів реєструватиме керівництво навчальних закладів.

Основна сесія незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня:

21 травня – математика;

23 травня – українська мова та література;

27 травня – іспанська, німецька, французька мови.

28 травня – англійська мова;

30 травня – фізика;

4 червня – історія України;

6 червня – біологія;

2 червня – географія;

13 червня – хімія;

Перевірити свої результати можна до 25 червня. Підсумкові бали учасники ЗНО побачать на своїх особистих сторінках.

92 запитів за 0,297