Облгази не повинні проводити донарахування за газ

today 26.11.2018 query_builder 10:34 remove_red_eye 220 bookmarks Новини

Приємна новина - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ, стверджує «НВ Бізнес»

Про це голова комісії Оксана Кривенко розповіла на своїй сторінці у Facebook.

Адже проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість облгазів у платіжках за жовтень здійснило донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю в приведенні до стандартних умов.

Керівник зазначила, що вузли обліку природного газу у точках його передачі з газотранспортної системи до газорозподільної в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20°С). А лічильники газу у побутових споживачів не здійснюють таку температурну корекцію обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища.

Голова НКРЕКП переконана, що обсяги втрат розраховуються відповідно до методики, затвердженої Міненерго. За словами Оксани Кривенко, комісія при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат операторів ГРМ, які були затверджені Міненерго.

До речі, у комісії вирішили ініціювати зміни до Закону «Про ринок природного газу» шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20°С на 0°С. Бо саме такі стандарти застосовуються у всіх країнах ЄС.

92 запитів за 0,265