Чи буде в Україні централізоване водопостачання?

today 26.11.2018 query_builder 10:28 remove_red_eye 217 bookmarks Новини

За ініціативи уряду з проекту Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік" було виключено кошти, передбачені для фінансування програми "Питна вода України", що була ухвалена у 2011 році на підтримку галузі водопостачання.

Про це повідомляє асоціація "Укрводоканалекологія" на своїй сторінці у Facebook, пише «Економічна правда».

Проектом закону передбачалося виділення близько 3 млрд грн під цю Програму з Державного бюджету. Адже знос мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в нашій країні становить понад 50%, значно збільшилася кількість аварій та втрати води.

Також підприємствам галузі не відшкодовано близько 2,5 млрд грн різниці в тарифах. Крім того, майже вдвічі зросли податки, ціни на електроенергію, реагенти, пальне.

За підрахунками експертів, для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України необхідно близько 40 млрд доларів.

"Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення", - заявляє Асоціація.

92 запитів за 0,274