Чи буде реалізовано проєкт “єМалятко” до кінця року?

today 01.08.2019 query_builder 14:15 remove_red_eye 130 bookmarks Новини

В Офісі президента України під головуванням Володимира Зеленського відбулася нарада, на якій обговорювалися питання реалізації комплексних електронних послуг, пов'язаних з народженням дитини та оформленням відповідних документів.

Як пише Цензор.НЕТ, про це повідомила пресслужба президента України.

"Я з самого початку казав, що йду на посаду Президента, щоб спростити життя нашим громадянам. Цифровізація державних послуг, або "Держава у смартфоні", є пріоритетом нашої команди. Особливо це стосується суспільно важливих та масових послуг, коли батьки змушені проходити бюрократичне пекло з немовлям на руках. Я доручаю реалізувати проєкт "єМалятко" до 1 січня 2020 року і готовий прибрати всі бар’єри, які виникатимуть", - наголосив глава держави Володимир Зеленський під час наради.

Радник президента України Михайло Федоров підкресливв, що це унікальний проєкт не тільки в Україні, але й у світі. "Наш проєкт передбачає можливість отримати 10 послуг за однією заявою. Проєкт є дуже складним і комплексним, і ми із самого початку хочемо задати високі стандарти управління ним", - повідомив він.

Федотов зазначив, що профільні центральні органи виконавчої влади до 7 серпня повинні підготувати галузеві плани та визначити керівників підпроєктів, а вже 9 серпня відбудеться обговорення загального плану реалізації проєкту "єМалятко".

Передбачається, що за однією заявою відразу в пологовому будинку можна буде отримати 10 державних послуг:

державна реєстрація народження дитини;

реєстрації місця проживання народженої дитини;

призначення допомоги при народженні дитини;

реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;

реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;

визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

визначення належності дитини до громадянства України;

присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

призначення допомоги багатодітним сім’ям.

Реалізація цього проєкту передбачена указом президента України "Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг" і передбачає зменшення кількості необхідних візитів із 11 до нуля, а кількості необхідних документів - із 37 до одного.

Проєкт реалізується за підтримки програми EGAP (Швейцарська Конфедерація та Фонд Східна Європа), проєкту EGOV4Ukraine (ЄС, Естонія), Офісу реформ адміністративних послуг (Канада, проєкт EDGE) та проєкту EU4PAR (ЄС).

92 запитів за 0,238