Де в українських водах водяться акули?

today 01.02.2021 query_builder 17:53 remove_red_eye 438 bookmarks Новини

(За інформацією Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області)

Катран зовнішнім виглядом схожий на досить небезпечну блакитну або білу акулу, але вдесятеро менше. Зазвичай трохи більше метра, два метри – це уже рекорд. Важить в середньому 12-15 кг. Має обтікаючі форми і швидко плаває.

Катрани живуть зграями, тримаються переважно в глибоких водах, але у прохолодну погоду можуть підніматися і на поверхню. Якщо звичайні катрани можуть жити на глибині до 1,5 км, то чорноморські не опускаються глибше 120 метрів.

На плавниках цих акул є гострі колючки, а біля основи плавців – отруйні залози. Хоча отрута слабка і суттєво зашкодити здоров'ю людини не може, все ж при зустрічі з ними слід бути обережними.

Випадків нападу катранів на людей не зафіксовано, тому це цілком безпечний вид акул. Однак якщо спробувати взяти його за хвіст або погладити, то може вкусити.

Чорноморські катрани, до речі, живуть не тільки в Чорному, а й в Азовському морі, адже вони пристосовані до води з низькою солоністю. У деяких регіонах катрани заходять навіть у гирла річок.

Ці акули харчуються рибою і дрібними морськими тваринами. У Чорному морі до їх меню входить хамса, тюлька, кефаль, бички та інші середні і дрібні види.

Катран – це хижак із тривалістю життя близько 25 років.

Щодо гастрономічних властивостей, то м'ясо катрана не тільки їстівне, але смачне, ніжне і є дієтичним продуктом. Його печінка відрізняється гігантськими розмірами (до 30% загальної ваги), і використовується для отримання вітамінного риб'ячого жиру в промислових обсягах.

А з голів, хребтів, плавників та інших частин катрана роблять хороший клей, з шлунків – потужний антибіотик.

Поки що чорноморська акула є промисловою рибою, її вилов ведуть всі причорноморські країни, але через пізніше статеве дозрівання, тривалий внутрішньоутробний період цей вид більше за інших чутливий до перелову.

Нині катран занесений до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, чорноморська популяція катрана віднесена до категорії вразливих видів. У Грузії катран має охоронний статус виду, в Україні і Румунії – виду, близького до вразливого стану. У всьому світі дозволено промисел катрана лише в обмеженій кількості.

Фото із сайту держагентства рибного господарства у м. Києві та Київській області

92 запитів за 0,265