Дефіцит держбюджету зросте до 8%

today 04.04.2020 query_builder 01:01 remove_red_eye 65 bookmarks Новини

Короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи і не несе в собі загрози для макрофінансової стабільності.

Про це заявив заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб під час онлайн-конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією, повідомляє Економічна правда.

"Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету у 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткострокове зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою", - констатував Д. Сологуб.

Він вважає, що в порівнянні з іншими країнами, які розвиваються, з точки зору бюджету в України не така погана ситуація.

"У нас є доступ до допомоги від інших донорів, не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно потрібно було зробити, і отримати доступ до фінансування", - роз’яснює він.

Також, за словами Сологуба, співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися до 70%.

"Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо наступного року економіка повернеться до зростання, то воно може становити 10 відсотків, а реальне - 3 відсотка. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП", - підсумував топменеджер НБУ.

92 запитів за 0,251