Депутатів будуть карати за прогули без поважних причин

today 17.10.2019 query_builder 07:13 remove_red_eye 88 bookmarks Новини

Депутати Верховної Ради 265 голосами ухвалили законопроєкт №1035-2, яким внесли зміни до закону України "Про статус народного депутата" та до Регламенту Верховної Ради щодо припинення відшкодування народному депутату витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань або засідань комітетів Верховної Ради України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законом передбачається, що нардепу не відшкодовуватимуть витрати, пов’язані з виконанням повноважень за відповідний календарний місяць, якщо він протягом цього періоду протягом однієї чергової сесії ВРУ без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при ухваленні рішень на пленарних засіданнях парламенту або в більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрано.

Припинення відшкодування таких витрат народним обранцям буде здійснюватися за розпорядженням голови Верховної Ради, яке видається на підставі рішення Регламентного комітету, що ухвалюватиметься відповідно до відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом ВР.

Тепер нардепи перед відкриттям пленарного засідання повинні реєструватися у залі засідань за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки “за”. Тож ВР відмовилася від письмової реєстрації депутатів.

Якщо депутат забув зареєструватися, але протягом пленарного засідання голосував з питань порядку денного, то він вважатиметься зареєстрованим за допомогою електронної системи.

Віднині облік участі депутатів у голосуваннях здійснюється за допомогою електронної системи, а дані оприлюднюються за кожен день пленарних засідань на офіційному сайті Верховної Ради та на особистій сторінці нардепа, розміщеній на сайті парламенту.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті “Голос України” та вводиться в дію з 1 числа наступного місяця після опублікування.

90 запитів за 0,272