Держава компенсує можливу шкоду, пов’язану з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від COVID-19

today 25.04.2021 query_builder 09:56 remove_red_eye 132 bookmarks Новини

Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову №371 «Деякі питання державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», повідомляє "Укрінформ".

Цим документом встановлено Порядок використання коштів і здійснення державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від COVID-19.

Зокрема передбачено, що кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 12 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, спрямовуються у 2021 році в розмірі 55 млн 920 тис. грн Міністерству охорони здоров’я на здійснення державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями;

у разі встановлення особі групи інвалідності, пов’язаної із ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації, виплата згідно з цією постановою проводиться разово у таких розмірах:

400-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, — для осіб з інвалідністю I групи;

350-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, — для осіб з інвалідністю II групи;

300-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, — для осіб з інвалідністю III групи.

У разі смерті особи, що настала внаслідок вакцинації від COVID-19, членам сім’ї, батькам, утриманцям померлого проводиться виплата в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

Надання медичної допомоги особам внаслідок виникнення ускладнень після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19 проводиться за рахунок коштів, передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, або інших джерел, не заборонених законодавством.

З повним текстом постанови можна ознайомитися на «Урядовому порталі».

Фото із сайту "Укрінформ"

92 запитів за 0,270