Дешево та доцільно: із використаних одноразових масок робитимуть дороги?

today 06.02.2021 query_builder 11:54 remove_red_eye 192 bookmarks Новини

На думку дослідників, такий винахід сприятиме зменшенню впливу пандемії на навколишнє середовище.

Про це повідомляє сайт Inspider з посиланням на Fast Company.

Видання пише, що одноразові маски для обличчя забруднюють середовище: більшість із них потрапляє на звалища. Тільки уявити: щоденно у світі використовують 6,8 млрд масок. Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі «Science of the Total Environment», маски можна використовувати при прокладанні доріг.

Вчені з Університету RMIT в Мельбурні, Австралія, розробили новий матеріал із подрібнених одноразових масок та бетонного наповнювача (RCA). Останній виготовляють із матеріалів будівель, що зносять. Маски роблять RCA більш пластичним і міцним. Новий матеріал можна використовувати як основу доріг і тротуарів.

За словами Джи Лі, професора Університету RMIT, який керував дослідженням, RCA, змішаний з подрібненими масками, можна використовувати для двох із чотирьох шарів, які стають основою майбутніх доріг. За оцінками дослідників, для прокладання двосмугової дороги протяжністю один кілометр знадобиться близько 3 мільйонів масок для обличчя.

Крім цього, новий процес може здешевити будівництво доріг. Видобуток первинного матеріалу з кар’єру коштує близько 50 доларів за тонну, тоді як вартість RCA становить близько 26 доларів.

«Використання масок із RCA як альтернативного матеріалу не тільки зменшить кількість відходів, що утворюються в результаті пандемії, а й знизить витрати на будівництво приблизно на 30%», — говорить Лі.

Фото - сайт Inspider

92 запитів за 0,245