Дешево та доцільно: із використаних одноразових масок робитимуть дороги?

today 06.02.2021 query_builder 11:54 remove_red_eye 163 bookmarks Новини

На думку дослідників, такий винахід сприятиме зменшенню впливу пандемії на навколишнє середовище.

Про це повідомляє сайт Inspider з посиланням на Fast Company.

Видання пише, що одноразові маски для обличчя забруднюють середовище: більшість із них потрапляє на звалища. Тільки уявити: щоденно у світі використовують 6,8 млрд масок. Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі «Science of the Total Environment», маски можна використовувати при прокладанні доріг.

Вчені з Університету RMIT в Мельбурні, Австралія, розробили новий матеріал із подрібнених одноразових масок та бетонного наповнювача (RCA). Останній виготовляють із матеріалів будівель, що зносять. Маски роблять RCA більш пластичним і міцним. Новий матеріал можна використовувати як основу доріг і тротуарів.

За словами Джи Лі, професора Університету RMIT, який керував дослідженням, RCA, змішаний з подрібненими масками, можна використовувати для двох із чотирьох шарів, які стають основою майбутніх доріг. За оцінками дослідників, для прокладання двосмугової дороги протяжністю один кілометр знадобиться близько 3 мільйонів масок для обличчя.

Крім цього, новий процес може здешевити будівництво доріг. Видобуток первинного матеріалу з кар’єру коштує близько 50 доларів за тонну, тоді як вартість RCA становить близько 26 доларів.

«Використання масок із RCA як альтернативного матеріалу не тільки зменшить кількість відходів, що утворюються в результаті пандемії, а й знизить витрати на будівництво приблизно на 30%», — говорить Лі.

Фото - сайт Inspider

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Боярці, Бобриці, Бузовій, Бучі, Вишневому, Гатному, Глевасі, Гостомелі, Горенці, Іванковичах, Ірпені, Малютянці, Мощуні, Мрії, Музичах, Кременищах, Новому, Святопетрівському, Софіївській Борщагівці, Петропавлівській Борщагівці, Тарасівці, Фастові, Ходосівці, Шевченковому, Шпитьках (26.04)

today 26.04.2021 remove_red_eye 664

Рідкісні дикі козулі – у чорнобильському лісі. Сарну ноги рятують… (Ексклюзивні фото)

today 13.05.2021 remove_red_eye 66

У Петропавлівській Борщагівці затримали будівельника-бешкетника

today 29.04.2021 remove_red_eye 532

ДТП на пішохідному переході (є відео)

today 25.04.2021 remove_red_eye 431

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Борисполі, Броварах, Василькові, Гвоздіві, Глевасі, Обухові, Тетієві, Сквирі, Хотові (24.04)

today 24.04.2021 remove_red_eye 251

Незвичайне ДТП у селі Чайки – паркан впав на автомобілі (є відео)

today 08.05.2021 remove_red_eye 578

92 запитів за 0,239