Детально про гігієну та як слідкувати за своїм стоматологічним здоров’ям. Консультують лікарі стоматології АПЕКС

today 22.02.2021 query_builder 12:32 remove_red_eye 3252 bookmarks Здоров'я, Новини

Дізнавайтеся більше про те, як зберегти свої зуби та ясна здоровими в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100015741334498

https://www.instagram.com/apex.stomat/

Цього разу ми розповімо не тільки про загальні правила, а й поширені помилки наших пацієнтів, з якими ми зустрічаємось кожного дня.

Перш за все, Ви повинні зрозуміти одну річ: хвороби зубів ніколи не проходять самі по собі, вони лиш можуть розвиватися, швидко чи повільно.

Карієс - певно найбільш розповсюджене захворювання серед наших пацієнтів. Цікаво, але захворюваність карієсом у Канаді, США та країнах західної Європи у 5 разів нижча ніж у нас. Шкода, та у нас цей показник зупинився на цифрах більше 90% від усього населення України.

Чому так відбувається?

Культура гігієни

Змалку дітей вчать, що чищенням зубів повинен починатися та закінчуватися день, а зубна нитка - це найкращий друг зубної щітки.

Страхова медицина.

За умовами страхової компанії, людина повинна відвідувати стоматолога згідно його рекомендацій, тобто двічі на рік для дорослих та 3-4 рази на рік для дітей. Під час огляду лікарі проводять контроль якості гігієни. Якщо вона в належному стані - професійне чищення та лікування проводяться безкоштовно. Якщо ж гігієна незадовільна - доведеться за все щедро заплатити.

На жаль наші громадяни повинні самі себе мотивувати на гігієну та лікування.

Проте ми впевнені, що надалі Ви будете ретельніше дбати про своє стоматологічне здоров’я!

Якими правилами слід керуватись?

1.Відвідувати лікаря регулярно, а не тільки коли щось заболить.

2.Якщо Ви вже звернулись - пройдіть лікування до кінця. Як правило, уникнення кабінету призводить до дуже болісних та коштовних наслідків.

Тож радимо Вам доводити справи до кінця.

3.Проводити професійну гігієну не менш як один раз на рік, а бажано один раз на півроку.

Чому? Якщо, час від часу, пропускати домашнє чищення зубів, або проводити його не досить ретельно - утворюється щільний наліт, який звичайною (чи навіть електричною) зубною щіткою неможливо видалити. На жаль, наліт містить в собі патогенні бактерії, що провокують виникнення карієсу та захворювання ясен.

Рекомендації щодо індивідуальної гігієни:

1.Чистити зуби двічі на добу.

При чому, ввечері обов’язково після їжі. А зранку? Також. Хоча можна перед, але тоді рекомендуємо Вам скористатися ополіскувачем після їжі.

Після чищення краще не ополіскувати ротову порожнину водою, а лишити зубну пасту, сплюнувши рештки - тоді емаль насититься мінералами.

Не пропускайте вечірнє чищення зубів! Ми знаємо якими знесиленими ми можемо себе почувати після важкого робочого дня чи гучної вечірки, але вечірнє чищення являється найбільш важливим. Оскільки вночі, поки ми спимо, розвиваються цілі колонії бактерій в ротовій порожнині - тож неймовірно важливо їх прибрати ще до сну.

2.Дотримуйтеся правильної техніки чищення зубів. Тиск на зубну щітку повинен бути легким - до побіління кінчика нігтя, тоді очищувальні властивості будуть максимальні.

Яка техніка чищення мені потрібна?

Прикріпляємо посилання на відео https://www.youtube.com/watch?v=TLer4Y9WC6A

3.Яку щітку вибрати?

Стандартом являються щітки середньої жорсткості. Проте, якщо Ви користуєтесь щіткою з мас-маркету, навіть їх щетинки можуть нести травмівний характер.

Рекомендуємо Вам звернути увагу на зубні щітки від компанії Curaprox. Їх щетинки м’які, але за рахунок надзвичайно великої кількості, не втрачається їх очищувальна здатність.

Також Ви можете обрати для себе електричну чи звукову зубну щітку, але тоді ретельно ознайомтесь з технікою чистки, що пропонує виробник.

Звісно ж, ми радимо спершу дізнатись думку лікаря.

4.Якщо Ви не знаєте яку пасту обрати, краще проконсультуватись з лікарем. Проте якщо візит планується “за горами”, радимо:

а)не користуватись відбілюючою пастою більше 1 тижня на місяць, оскільки вона є досить абразивною і здатна травмувати емаль;

б)не користуйтесь пастами спеціалізованими для хвороб пародонта чи проти кровоточивості ясен без належних рекомендацій лікаря (наприклад Parodontax чи ін.), оскільки вони містять у собі судинозвужувальні та інші лікарські засоби, що можуть негативно вплинути на здоров’я ваших ясен.

в)якщо Ви купуєте звичайну пасту в мас-маркеті - слідкуйте щоб концентрація фтору була не менше 1450 ppm. Даний показник Ви можете знайти на зворотному боці тюика. Це загальноприйняті рекомендації визначені Европейською та Американською асоціаціями стоматологів.

Фтор - це мінерал, що входить в структуру емалі, дуже важливо зміцнювати емалі, оскільки це зменшить ризик розвитку карієсу.

5.Використовуйте засоби міжзубної гігієни. Які саме?

Зубні йоршики - золотий стандарт, видаляють до 100 відсотків нальоту між зубами.

Флосс (зубна нитка) - стандартний засіб, який повинен бути у кожного. Із мінусів - не здатна на всі сто очистити проміжки, складна у використанні. Але для чого ж тоді лікарі? Обов’язково навчимо Вас!

Не рекомендуємо Вам зосереджуватись на зубочистках, оскільки вони сильно травмують ясна. Застосовувати її варто лише для видалення великих шматків їжі, що невчасно (під час вечері з друзями наприклад) застрягли між зубами.

6.Ополіскувачі. Не є необхідними, якщо Ви дотримувались попередніх рекомендацій. Проте сміливо можете використовувати їх за власним бажанням. Тільки радимо Вам уникати ополіскувачі, що містять у своєму складі спирт, як наслідок - сухість ротової порожнини.

Сподіваємось, були корисними!

З Вами була команда АПЕКС

Якщо бажаєте дізнатись детальніше про те, як вберегти своє стоматологічне здоров’я - звертайтесь за номером:

050 530 8 777 або 096 530 777 3

Чистіть зуби довго та з почуттями!

call Телефон

050 530 8 777

096 530 777 3

place Адреса

с. Святопетрівське, вул. Володимирська, 2Д

open_in_new Сайт

https://apexdent.com.ua/

Перейти на сайт

87 запитів за 0,267