Для невакцинованих поїздка в громадському транспорті може коштувати кругленьку суму (подробиці транспортних обмежень)

today 14.11.2021 query_builder 17:42 remove_red_eye 7178 bookmarks Новини

Наш ресурс уже повідомляв про посилення обмежувальних заходів на Київщині. З цієї суботи, 13 листопада, громадський транспорт у регіоні почав працювати з посиленими обмеженнями. Символічно, що їх ввели з вихідних. Тож, вочевидь, 13 та 14 листопада є таким собі перехідним періодом. Журналісти нашого видання спробували розібратися, що змінилося для пасажирів з 13 листопада та на які неприємності можуть нарватися невакциновані. У багатьох групах наразі можна прочитати дописи щасливих пасажирів, яким вдалося без перешкод проїхати на громадському транспорті без наявних документів.

Та попри такі щасливі випадки, не варто забувати про досвід сусіднього Києва, де вже не перший тиждень діють обмеження для пасажирів громадського транспорту і який вже має численні випадки виявлення порушників. Тож, у який спосіб здійснюватиметься контроль? Перевірку наявності у пасажирів відповідних документів здійснюють вибірково патрульні поліцейські у салоні транспортного засобу. У разі відсутності необхідних документів на пасажирів маршруток та автобусів може бути виписаний адмінпротокол штрафних санкцій на суму 17 000 - 34 000 грн (від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) (Кодекс України про адміністративні правопорушення, стаття 44 прим. 3). На залізничному транспорті відповідальність наразі на перевізнику, але законодавче поле в питаннях карантину швидко змінюється. Водночас порушника можуть висадити із електрички.

Коротко кажучи, наразі цілком можливо вільно проїхати в автобусах, маршрутках і електричках без відповідних документів, але це - ризик, який може коштувати кругленьку суму. (Щоправда, є вже й чимало випадків, коли суди по адмінпротоколам з Києва (на Київщині адмінпротоколів наразі ще немає) виносили виправдальні вироки чи закривали ці справи за малозначимістю, та, в будь-якому разі, приємного тут - мало.).

Тож нагадаємо про те, що згідно з прийнятими рішеннями, в громадському транспорті (маршрутках, автобусах, електричках) у межах столичного регіону мають право їхати тільки пасажири, у яких є при собі один із документів:

"COVID"-сертифікат, який підтверджує вакцинацію;

негативний результат ПЛР- чи експрес-тесту на визначення коронавірусу, отриманий не пізніше як за 72 години до дня поїздки;

довідку про одужання особи від коронавірусу, чинність якої підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку "Дія".

Фото ілюстративне з відкритих джерел

92 запитів за 0,238