Добровольці отримають статус учасника бойових дій

today 29.10.2019 query_builder 14:54 remove_red_eye 104 bookmarks Новини

Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичній операції".

Запропоновано доповнити закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». До переліку учасників бойових дій додано осіб, які добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), у взаємодії із Збройними силами України, МВС, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, інформує ТСН.

Але цей статус не поширюватиметься на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, а також осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення АТО (зокрема проводили волонтерську діяльність).

Також запропоновано встановити механізм ухвалення рішення про надання статусу учасника бойових дій таким особам та встановлюються відповідні підстави.

А ще законопроєкт пропонує поширити відповідні державні соціальні пільги та гарантії на цих осіб та членів їх сімей.

92 запитів за 0,295