«Доброволець» єднає козаків-гопаківців

today 04.12.2019 query_builder 13:20 remove_red_eye 243 bookmarks Новини

1 грудня в СПК «Доброволець» (с. Святопетрівське) відбувся відкритий кубок Київської області з Бойового Гопака.

Організатори змагань: Міжнародна Федерація Бойового Гопака та Школа Бойового Гопака «Шаблезуб». У Кубку взяли участь 100 гопаківців віком від 5 (!) до 18+ років із різних куточків Київщини (Київ, Боярка, Вишневе, Білогородка, Ірпінь, Петропавлівська Борщагівка) та гості з Івано-Франківська.

Змагання проходили в 4-ох дисциплінах: «однотан», «тан-двобій», «забава», «борня».

Наша довідка:

Бойов́ий гопáк — українське бойове мистецтво, розроблене на основі елементів традиційного козацького бою, що збереглися в народних танцях та власного досвіду дослідника бойових мистецтв львів'янина Володимира Пилата.

Взагалі у бойовому гопаку затверджено п’ять різновидів змагань (змагів): «однотан», «тан-двобій», «забава», «борня» та «герць» (останній змаг до цього Кубку поки що не ввійшов).

«Однотан» — це соло-композиція в музичному супроводі з демонстрацією техніки бойового гопака.

«Тан-двобій» — це попередньо вивчена показова програма з технічних елементів бойового гопака, яку виконують одночасно двоє спортсменів, що імітують двобій у музичному супроводі.

«Забава» — це різновид двобою з обмеженим дотиком. Головним завданням забави є засвоєння технічних елементів бойового гопака та вміння входити в бій і виходити із бойової дистанції.

«Борня» — це різновид двобою з легким дотиком. У борні дозволено серійну роботу на сере¬дній і далекій дистанції. Тому тут використовується захисне спорядження.

«Герць» – це різновид двобою із повним дотиком. У герці передбачено кілька видів дотику, що регламентовано правилами змагань відповідно до сучасних міжнародних аналогів бойових систем міжстильового та універсального бою.

Надзвичайно яскравий поєдинок продемонстрували одинадцятикласниці Юлія Муравйова та Олександра Богінова. Причому нагороди, які свідчать про їх професійну майстерність – це не єдине їхнє досягнення. Як справжні берегині, вони встигали скрізь: і бої козаків судити, і грамоти виписувати, і молодших підтримати…

Загалом нагород того дня було ну дуже багато! А от кому які – то вже питання інше…

Наприклад, грамоти отримали всі без винятку учасники-переможці за всі види змагань. А от медалі – тільки кращі в суто бойових видах: у «Забаві» та «Борні».

Надзвичайно результативною стала участь у змаганнях 15 боярських «шаблезубих гопаківців» – вихованців тренера Андрія Гамара. Доказом чого можуть бути не лише грамоти та медалі, а й більш вагомі нагороди. Згідно умов проведення змагань, їх найвищою нагородою був кубок та звання «Абсолютний чемпіон Київської області». Та для того, щоб стати володарем кубку, потрібно було зайняти перші місця у всіх 4-ох дисциплінах, по яким поводилися змагання. Зі 100 учасників таких виявилося лише… двоє. Причому обидва представляють саме боярську секцію бойового гопака «Шаблезуб». Це – 12-річний Ілля Гаджиєв та 7-річний Захар Засядько! На честь яких всі учасники Кубку дружно проскандували троєкратне «Чем-пі-он!»

Радислав Кокодзей, фото автора

92 запитів за 0,245