Доступно про науку на YouTube-каналах українською

today 26.11.2019 query_builder 10:33 remove_red_eye 393 bookmarks Новини

Останнім часом в україномовному сегменті YouTube починають з’являтися цікаві канали, які в доступній формі подають найрізноманітнішу наукову інформацію.

Козаріум зробив добірку семи україномовних каналів YouTube, присвячених науці.

Для прикладу, канал Наука та Всесвіт розповідає про сучасні дослідження Всесвіту, природи, людини. Адже багато людей навіть не уявляють, що таке сучасна наука і над чим нині працюють вчені у світі. Канал зацікавить тих, хто бажає знати все про сьогодення і яким буде наше майбутнє.

На каналі toBeUkrainian – Переклади українською є багато іноземних програм з перекладом та озвученням українською мовою. Математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети, які здавалися нудними – стануть цікавішими. Зараз вже озвучені відео з таких популярних англомовних каналів: Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School.

Найвідоміший та найпопулярніший україномовний канал про науку на YouTube - Цікава наука, що має більше 11 тисяч передплатників. Його автор – шкільний учитель з Рівненщини Віталій Шевчук, який намагався вирішити нестачу наочних матеріалів для своїх учнів. Нині перекладено та озвучено понад 100 відео відомих у світі каналів: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших.

А ось Майстерня озвучення спеціалізується на професійному перекладі та озвученні цікавих та важливих короткометражок. Хоча ви не знайдете тут багато відео, однак усі вони надзвичайно високої якості.

Як відомо, Альфа Центавра – найближча до Сонця зоряна система. Саме з нею письменники-фантасти здавна пов’язували початок ери міжпланетних зв’язків та перельотів. Alpha Centauri Ukraine – це група ентузіастів, які займаються перекладами західних наукових роликів. Головна мета проєкту – популяризація науки і розвиток наукової думки у населення.

Також вам сподобається канал, що популяризує науку - 360 Наука. Біографії вчених, дослідження космосу, у різних галузях наукових знань та інші цікаві факти – все це саме на цьому каналі. Відео оформлене у вигляді подкастів з нарізкою тематичних фото, виглядає доволі естетично.

А на каналі Lacuna ви знайдете пояснення різних наукових термінів і відповіді на запитання, котрі відносяться до науки. Все дуже просто, цікаво та зрозуміло.

92 запитів за 0,260