Джульбарс – єдиний пес, нагороджений медаллю “За бойові заслуги”

today 09.05.2021 query_builder 11:09 remove_red_eye 585 bookmarks Історичні паралелі, Новини

Кадр із фільму "Біле ікло"

Він брав участь у розмінуванні могили Тараса Шевченка в Каневі.

Загалом у роки Другої світової війни в радянських військах служили тисячі собак. Вони були саперами, санітарами, кур'єрами. До 1942 року собаки знищували ворожі танки - звісно, ціною свого життя.

Чотириногі друзі людей знайшли 4 млн мін і фугасів. Собаки брали участь у розмінуванні 300 великих міст. А ще врятували 700 000 поранених.

А ось пес Джульбарс, боєць 14 штурмової інженерно-саперної бригади, сам отримав поранення. Ця східно-європейська овчарка допомагала розміновувати місцевість на території України, Росії, Угорщини, Румунії, Австрії... Пес володів унікальним чуттям. За період служби Джульбарс виявив 7468 мін і 150 снарядів. Він брав участь у розмінуванні могили Тараса Шевченка в Каневі, Володимирського Собору у Києві, палаців над Дунаєм, замків у Празі, соборів у Відні.

За подвиги під час війни Джульбарс був нагороджений медаллю «За бойові заслуги». Він став єдиною собакою, удостоєною бойової нагороди. Наприкінці війни Джульбарс отримав поранення, і тривалий час не міг стати на лапи.

Згодом пес все-таки залікував рани, і навіть зіграв головну роль у фільмі за романом Джека Лондона «Біле ікло». Він прожив достойне життя, і зробив стільки, скільки вдається далеко не кожній людині.

Журнал Київщини "Нове передмістя" за інформацією Інтернет-ресурсу "Мой формат"

92 запитів за 0,270