Е-декларації можна подавати до 1 червня

today 22.03.2020 query_builder 18:56 remove_red_eye 82 bookmarks Новини

Через введений карантин держслужбовцям продовжили термін подачі декларації за минулий рік до 1 червня.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

"Держслужбовцям дозволяється подати декларацію за минулий рік на три місяці пізніше, ніж того вимагає діюче законодавство - тобто до 1 червня", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на позачерговому засіданні 17 березня Верховна Рада України 344 депутати підтримали законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (Covid-19).

Віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав, що українці мають можливість працювати та навчатись повноцінно в умовах карантину, повідомляють у міністерстві.

“Україна, як і решта світу, повинна зробити все, щоб зупинити поширення коронавірусу та захистити своїх громадян. Українці повинні мати належні умови, щоб повноцінно працювати та навчатися. Сучасні технології дозволяють все це робити достатньо ефективно”, - пояснив він.

За його словами, Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством освіти та науки шукають шляхи допомоги вчителям та викладачам налагодити процеси дистанційного навчання для шкіл, вишів і коледжів.

Ухвалений проєкт закону передбачає, що термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не буде включатися у загальний строк відпустки. Органам державного нагляду (контролю) заборонено проводити планові перевірки в сфері господарської діяльності. Також забороняється нарахування та стягнення штрафів чи пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх неоплати.

Лікарські засоби та обладнання, необхідні для заходів запобігання виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби - не будуть обкладатися ввізним митом.

До того ж, вводиться адміністративна відповідальність за порушення правил карантину й кримінальна відповідальність за умисне зараження людей.

У тижневий термін Кабмін має встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Нагадаємо, із 12 березня в Україні запроваджено карантин на три тижні у навчальних закладах та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19

92 запитів за 0,214