Фізичні особи-підприємці 2-4 груп повинні переходити на касові апарати

today 13.09.2019 query_builder 09:12 remove_red_eye 206 bookmarks Новини

Верховна Рада 10 вересня ухвалила пакет законів про використання касових апаратів (РРО) у торгівлі - для фізосіб-підприємців з оборотом до 1 мільйона гривень, з перехідним період до 2021 року.

Про це повідомляє AIN.ua.

Нині РРО повинні використовувати ФОПи на єдиному податку 2-4 груп у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з доходом більше 1 млн грн на рік.

А ось з у подальшому обмежень за розміром доходу не буде.

З 1 січня 2021 року фізичні особи-підприємці на єдиному податку 2-4 груп будуть зобов'язані використовувати касові апарати - ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб'єктів господарювання в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які розраховуються в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

Ці правила не розповсюджуються на: ФОПів на єдиному податку 1 групи; суб'єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів з рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо; суб'єктів господарювання, чия діяльність не підпадає під Класифікатор ДФС (переважно, це виробники); суб'єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 Закону.

До речі, щороку сума податкової заборгованості ФОПів зростає на 700 млн грн. Для прикладу, у 2017 році загальна заборгованість ФОП складала 3,6 млрд грн, а торік - 4,1 млрд грн.

92 запитів за 0,292