Г. Шиян отримала Літературну премію ЄС

today 04.10.2019 query_builder 08:04 remove_red_eye 130 bookmarks Новини

Українська письменниця Гаська Шиян стала лауреаткою Літературної премії ЄС за роман "За спиною". Це відбулося вперше за 11 років існування цієї відзнаки. Церемонія вручення пройшла у брюссельському Центрі образотворчого мистецтва Bozar у середу, 2 жовтня, повідомляє DW.COM

Також лауреатами премії стали ще 13 авторів з європейських країн, зокрема з Австрії, Польщі, Словаччини, Греції, Італії та інших. Автори від України та Грузії брали участь у конкурсі на здобуття цієї премії вперше.

Лауреати Літературної премії ЄС отримали грошову винагороду у розмірі 5 тисяч євро. Але єврокомісар з питань культури, освіти, молоді та спорту Тібор Наврачич заявив, що головна цінність премії полягає у тому, що твори, які визнані переможцями, будуть перекладені європейськими мовами і просуватимуться на книжковому ринку ЄС за підтримки рамкової програми Єврокомісії "Креативна Європа".

"Моя книга передусім про пошук безпеки у сучасному світі, про пошук місця, де панувала б ідеальна гармонія, і про нове покоління українських емансипованих жінок", - розповіла DW Гаська Шиян. Вона вважає, що в українському суспільстві нині панують породжені війною кліше, які накладають соціальний тиск на жінок. "Якою має бути дівчина героя, дружина героя чи вдова героя, а також на чоловіків, вимагаючи від них сильної маскулінності. Ось, власне, моя книга про боротьбу цих кліше і внутрішній конфлікт героїні, який з ними пов'язаний", - сказала Шиян.

92 запитів за 0,254