Гадання на Андрія

today 12.12.2021 query_builder 10:04 remove_red_eye 240 bookmarks Новини

У давнину по прикметах і гаданням в цей день передбачали майбутнє і свою долю.

13 грудня українці відзначають день Андрія Первозванного. Це був період, коли хлопці та дівчата обирали собі пару для створення у майбутньому родини. Щоб після Хрещення, 19 січня, зіграти весілля, інформує «Сегодня».

Напередодні Андрієвого дня, у ніч з 12 на 13 грудня, неодружені дівчата збиралися разом і гадали на судженого, кохання, долю. Цей час вважався найкращим для гадання.

Але перед тим як розпочати гадати, слід було підготуватися: нічого не їсти, крім хліба і води. Гадати могли лише дівчата або жінки. Важливо правильно налаштуватися і чітко загадувати свої бажання і ставити питання, на які бажаєте отримати відповіді. А після гадання потрібно мовчати до самого ранку.

Популярні гадання на Андрія

• Гадання із взуттям

По чобіткам або туфлям можна було визначити, яка з дівчат перша вийде замуж і встане на весільний рушник. Кожна дівчина знімала з лівої ноги взуття і кидала за поріг. Чий чобіток далі відлетить – та, відповідно, швидше вийде заміж. Також дивилися, куди падає черевик носком – звідти ж і сватів чекали.

• Гадання на воді

Вночі при місячному сяйві дівчата ходили до водойми і дивилися у воду. Якщо в них вийшло побачити обриси судженого, значить в майбутньому році можна буде чекати на сватів і весілля. А якщо чути лише шум води – сидіти і далі в дівках.

• Гадання на чашках

Для гадання беруть кілька чашок по числу тих, хто гадає. В них поміщають хліб, цибулю, сіль, цукор, обручка, гроші, ґудзики, щепки, воду і т.д. Кожна з дівчат закриває очі і по черзі вибирає собі чашку:

1. гроші – до багатства,

2. хліб – до ситості,

3. цибуля – до сліз,

4. обручка – до весілля,

5. вода – до вагітності,

6. сіль – до неприємностей,

7. ґудзики – до майстерності,

8. щепки – до тепла,

9. цукор – до веселощів.

• Гадання на імена

Щоб дізнатися, як будуть звати чоловіка, дівчата писали на папірцях різні чоловічі імена і клали їх під подушку. А вранці витягали першу записку, що потрапила до рук, і читали написане на їй ім'я.

• Гадання на сон

Сни на Андрія вважалися віщими. А тому, коли лягали спати в ніч на 13 грудня, дівчата клали під подушку гребінець, примовляючи: "Суджений-ряжений, причеши мені волосся". Суджений приходив у сні і розчісував волосся.

Фото - «Сегодня»

92 запитів за 0,243