Дмитро Гусятинський: про стратегію розвитку Борщагівської громади

today 02.09.2020 query_builder 16:41 remove_red_eye 299 bookmarks Новини

Голова Києво-Святошинської районної ради Дмитро Гусятинський: Необхідно розробити детальну стратегію розвитку Борщагівської громади як спільне бачення того, яких результатів ми очікуємо від наступного голови ОТГ

Інтерв'ю Дмитра Гусятинського

Незабаром Києво-Святошинський район зникне з мапи Київської області. Цьому передувало рішення Верховної Ради. Так, 17 липня 2020 року парламент ухвалив постанову «Про утворення та ліквідацію районів», якою більше ніж утричі скорочено кількість районів в Україні та суттєво збільшено їхні розміри.

Територіальні громади Києво-Святошинського району тепер увійдуть до складу новостворених Бучанського, Обухівського та Фастівського районів. Зокрема, Софіївська Борщагівка, Петропавлівська Борщагівка та Чайки наразі стануть частиною новоствореного Бучанського району.

Про те, як вплине реформа децентралізації та що очікувати мешканцям Софіївської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайок розповів голова Києво-Святошинської районної ради Дмитро Гусятинський.

- Пане Дмитре, оскільки останні Ваші дії та пропозиції пов’язані саме з майбутньою Борщагівською громадою, то бажано розпочати розмову саме з того, що Вас пов’язує з цією ОТГ.

- Я народився у Києво-Святошинському районі Київщини, разом із своєю родиною, як і мої батьки, давно проживаю на території Борщагівської громади.

Ми переїхали у Софіївську Борщагівку з Бучі у далекому 1999 році. За ці 20 з гаком років я був свідком розвитку цього населеного пункту. Але, на жаль, цей розвиток не завжди відповідав потребам жителів громади.

Сьогодні я щодня зіштовхуюся з тими ж проблемами, як і тисячі жителів ОТГ. Я, так само, як і всі, щодня втрачаю час у заторах, коли їду на роботу та повертаюся назад.

Я батько двох школярів. І мої діти змушені їздити на навчання у Вишневе, оскільки у школах Борщагівської громади недостатньо місць.

Відповідно, я відчуваю і знаю всі проблеми громади. Але найголовніше - я маю бачення, як їх можливо вирішити. Я розумію, яким чином працює державний апарат та місцеве самоврядування, оскільки маю відповідний досвід.

Тому коли нинішні місцеві чиновники кажуть громадянам, що щось зробити неможливо, не вистачає коштів, не вистачає часу або підтримки держави – це неправда. Не вистачає у когось лише бажання. І я відверто про це можу казати.

- Ви вже майже рік обіймаєте посаду голови Києво-Святошинської районної ради. Як господар, Ви можете розповісти, які на сьогодні є досягнення та проблеми у районі загалом та у Борщагівській громаді зокрема?

- Ми виділили найбільш важливі сфери для комфортного життя людей та максимально намагаємось їх покращити.

Зокрема, на сьогодні населення нашого району має повний доступ до послуг первинної медичної допомоги. І це приклад для всієї України.

Ми досягли цього завдяки затвердженню наприкінці 2019 року Програми надання медичних послуг населенню Києво-Святошинського району з фінансуванням більшим, ніж це передбачалося медичною реформою. Завдяки прийняттю програми, населення району має повний доступ до послуг первинної медичної допомоги. Не всі готові до медичної реформи, і потрібно підтримати людей в їх праві на медицину.

Також у районі за бюджетні кошти була побудована нова школа у Петропавлівській Борщагівці. А у Вишневому нарешті відкрили школу, котра була довгобудом. Збудовано новий корпус школи і в Софіївській Борщагівці. Продовжують споруджувати школи у Крюківщині та Чабанах. Всі ці навчальні заклади будуються за кошти різних бюджетів. Але саме районна влада започаткувала цю тенденцію.

Реалізація проєкту будівництва однієї школи потребує від 100 млн грн і вище, в залежності від чисельності учнів. І ми намагаємося віднайти фінансові ресурси, де це можливо.

- А які головні проблеми району?

- Хаотична забудова – «головний біль» для усіх населених пунктів, розташованих поблизу столиці. Адже бездумне будівництво виснажує існуючу інфраструктуру.

- Чому ж місцева, або районна влада нічого з цим не робить?

- Районна влада нічого не може з цим подіяти, адже наразі відсутні важелі впливу на забудовників. Місцева ж влада у населених пунктах мовчазно підтримує такий стан речей.

Так сталося, що зі створенням ДАБІ у 2012 році район не має відношення до будівництва. З того моменту і розпочалася тотальна та хаотична забудова Києво-Святошинського району.

За цей час така забудова призвела до збільшення населення з 200 до більш ніж 500 тисяч. Відповідно, збільшилося навантаження на соціальну, транспортну, інженерну інфраструктуру району, водопостачання, водовідведення та енергопостачання. Зросло також навантаження на школи та садочки.

Але точка неповернення ще не пройдена. І у громади є шанс змінити ситуацію на краще.

- З дорожньою інфраструктурою теж виникають проблеми?

- Так, і це логічно. Хоч кількість людей і транспорту збільшилася у рази, кількість доріг не збільшилася. Найбільша проблема – саме в населених пунктах Борщагівської громади. Люди потрапляють у затор, лише вийшовши зі своїх будинків та сівши до авто.

Громадський транспорт теж працює неефективно. На жаль, проблема запровадження комунальних громадських перевезень полягає у тому, що Києво-Святошинська райдержадміністрація може відкривати маршрути лише в межах району, а місцева влада – лише в межах свого населеного пункту. Решта – повноваження обласної адміністрації при погодженні зі столичною владою. Проте я вважаю, що для Борщагівської громади було б доцільним впровадження роботи саме комунального транспорту.

- Пане Дмитре, нещодавно Ви закликали представників громади долучитися до розробки стратегії розвитку Борщагівської ОТГ. Що в собі несе стратегія розвитку Борщагівської громади?

- Так, нам потрібно розробити стратегію розвитку Борщагівської громади як спільне бачення того, яких результатів ми очікуємо від наступного голови Борщагівської ОТГ.

Люди втомились від того, що з року в рік, крім нових будинків, не з’являється більше нічого. Вже десятиліттями ми бачимо одні й ті ж самі обличчя у керма наших населених пунктів.

І впливу на них не маємо. Це я вам зараз кажу навіть як голова Києво-Святошинської районної ради.

Але це неправильно. На моє переконання, саме громада є “роботодавцем”, яка шляхом голосування бере собі на роботу менеджера з розвитку територій, яким мав би стати її голова. І, як справжній роботодавець, громада має ставити завдання своєму найманому працівнику.

Я ініціював розробку стратегії розвитку Борщагівської громади. Адже після виборів, вважаю, ніхто її не розроблятиме і, крім того, після виборів ніхто ні за що не відповідатиме, як це і відбувається останні роки. Тому важливо, щоб ми разом розробили стратегію розвитку громади і поставили завдання наступному голові, хто б ним не став, реалізовувати її.

- Пане Дмитре, ось ми з Вами і підійшли до теми виборів. На 25 жовтня призначені вибори до місцевих рад. Чи будете Ви висувати свою кандидатуру?

- Перш за все, як нинішньому голові Києво-Святошинської районної ради, мені не байдуже, хто прийде до влади та керуватиме громадами в районі.

І в першу чергу Борщагівською громадою, оскільки вже з зазначених причин вона мені близька.

У мене особисто є дуже багато планів та напрацювань, які ще не були реалізовані.

Є ідеї, які я готовий запропонувати мешканцям Борщагівської громади.

А ось з приводу 25 жовтня – все залежить від рішення громади.

92 запитів за 0,266