Голова ОДА за пришвидшення формування ОТГ на Київщині на добровільних засадах

today 26.11.2019 query_builder 10:03 remove_red_eye 514 bookmarks Новини

В Україні триває процес створення об’єднаних територіальних громад. Але процес децентралізації на Київщині, у нашому районі пробуксовує. Хоча формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади — це фундамент для створення заможних і фінансово незалежних громад та запорука підвищення рівня життя громадян.

Голова Київської ОДА Олексій Чернишов на сторінці Київської обласної державної адміністрації у Facebook у своєму зверненні до мешканців області підкреслив: «Реформа децентралізації проводиться саме для того, аби громади самостійно могли розпоряджатися власними ресурсами, ставали міцнішими та заможнішими.

Добровільне об’єднання якраз і націлене на те, щоб громадяни мали можливість робити своє життя комфортним та самодостатнім. І що найголовніше — незалежним від інших».

А в ексклюзивному інтерв’ю виданню «Главком» він зауважив, що часто об’єднанню заважають певні інтереси різних населених пунктів, тому робочій групі доведеться допомогти громадам у формуванні ОТГ.

«Ми маємо план — 69 ОТГ на території області. Це проєкт змін до перспективного плану, який розроблений Київською обласною державною адміністрацією. Зараз він активно проходить процес обговорення», — сказав О. Чернишов.

Голова облдержадміністрації наголосив, що нині його політика — максимально йти назустріч людям і громадам в тому форматі, в якому вони хочуть об’єднатися.

«Часто їхні бажання обґрунтовані та доцільні, деколи – не зовсім. Там, де рушійною силою є логіка і раціоналізм, там ситуація краща. Менш доцільні пропозиції в районах, де об’єднання йде з політичних мотивів – наприклад, участі у виборах. Але я впевнений, що ми цей процес пришвидшимо і завершимо вчасно», — запевнив Олексій Чернишов.

92 запитів за 0,258