Громадські та благодійні організації до 11 жовтня повинні оновити свої відомості про кінцевого бенефіціарного власника

today 08.10.2021 query_builder 08:17 remove_red_eye 207 bookmarks Новини

До 11 жовтня усім громадським та благодійним організаціям необхідно оновити свої відомості про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) в ЄДР. Ця інформація подається незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, чи вона потребує змін, інформує Громадський Простір.

Державному реєстратору подається:

• заява щодо державної реєстрації юридичної особи — форма 2 (для БО) або заява щодо державної реєстрації юридичної особи-громадського формування — форма 4 (для ГО);

• структура власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;

• витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру, тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцезнаходження, — у разі, якщо засновником є юридична особа-нерезидент;

• нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, крім осіб, що користуються паспортом громадянина України у вигляді ID-картки.

Учасники благодійних організацій та члени громадських об’єднань можуть набувати ознак бенефіціарного володіння через своє право голосу в загальних зборах, як вищому керівному органі юридичної особи. Також, наявність чи відсутність КБВ, не є окремою підставою для додаткового фінансового моніторингу чи для виключення організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

На жаль, ще велика частина з 95380 тисяч зареєстрованих ГО та 20297 БО не знають взагалі про цю вимогу.

А тому нагадуємо, що штраф за неподання або несвоєчасне подання інформації про КБВ юридичної особи становить від 17000 до 51000 гривень.

P.S. Як повідомив сайт Бухгалтер 911, вчора, 7 вересня, розпочалася сесія Верхової ради. До розгляду підготовлен проєкт (реєстр 5807) про скасуання подання інформації про бенефіціарів для деяких категорій, але, чи буде його схвалено - невідомо.

Ілюстрація - Громадський Простір

92 запитів за 0,214