Ірпінська міськрада віддає під житлову забудову майже 5 га лісу

today 09.06.2021 query_builder 09:25 remove_red_eye 192 bookmarks Новини

Зону рекреації під колишнім дитячим табором «Восток» — майже 5 гектарів цінного лісу — в передмісті Києва місцева влада віддає під житлову забудову. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

«Земельна ділянка під «Востоком» — моя приватна територія. Можу зрізати ліс без дозволу міського голови та мешканців», — заявив нещодавно на зустрічі з мешканцями Ірпінської міськради, котрі проживають навколо «Востоку», її власник, засновник ТОВ «ДІМАКС ІНВЕСТ» Дмитро Осипенко. Він відомий в Ірпені забудовник багатоповерхівок, власник компанії «Нові метри» й бізнесмен.

Згідно з оновленим Генпланом населеного пункту від 2018 року земельна ділянка по Київській, 81, є зоною рекреації. Як уточнюють у Київській облдержадміністрації «вона передбачена для розміщення установ санаторно-курортного лікування та відпочинку».

Місцеві мешканці прийшли до міськради міста з вимогою зняти з порядку денного питання про надання засновнику ТОВ «ДІМАКС ІНВЕСТ» Дмитру Осипенку дозволу щодо затвердження детального плану території.

До речі, торік з пропозицією розробити детальний план території (ДПТ) під «Востоком» для збереження її цільового призначення до міської влади зверталися органи самоорганізації населення (ОСН). Люди хочуть зберегти ліс. Згідно із законом України про ОСН, якщо на території населеного пункту створено квартальний комітет або ОСН, його думка є основною під час ухвалення рішень щодо розвитку території, де він розміщується.

Однак дозвіл від 8 квітня нинішнього року на розробку ДПТ по Київській, 81, Ірпінська міськрада все ж надала Д. Осипенку.

«У власника земельної ділянки пріоритет на пропозицію щодо ДПТ. Якщо, наприклад, з приватної хати ОСН запропонує зробити… стадіон, то таке рішення треба прийняти? Під час громадських слухань люди зможуть надати свої пропозиції. Головне, щоб забудовник не зробив незручностей для оточуючих», — пояснив на зустрічі з мешканцями свою позицію голова інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Він уточнив, що маємо правову колізію: в оновленому генплані поставили рекреацію, а в зонінгу за Генпланом Ірпеня 2013 року ця територія призначалася під багатоквартирну забудову.

«Під час розгляду ДПТ пропонуватиму тут будівництво приватної житлової забудови, про що Ірпінська міська рада домовилася із забудовником», — підкреслює Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

У офіційній відповіді ОСН «Восток» перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук наголошує, що «на даний час чинним є зонінг м. Ірпінь, затверджений рішенням Ірпінської міської ради № 3260-45-VI від 27 червня 2013 року, розроблений на всю територію міста на основі генплану від 2012 року».

План зонування території (зонінг) та/або ДПТ згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» розробляється на основі генерального плану. У разі розбіжностей між генпланом та зонінгом, останній має бути приведений у відповідність до першого. В оновленому генплані 2018 року територія «Востоку» — фіксація земель рекреаційного призначення.

«Ірпінська міськрада не має права посилатися на положення старого зонінгу, якщо вони суперечать оновленому генплану. У розділі 14 «Заходи з реалізації генерального плану» (с. 176) пояснювальної записки до оновленого генплану зазначено перелік обов’язкових подальших дій. Перший із них — приведення плану зонування міста у відповідність до генплану. Затвердивши оновлений документ, Ірпінська міськрада власноруч підтвердила, що наявний зонінг має бути приведено у відповідність до генплану», — зазначив експерт з проблемних питань в містобудуванні Георгій Могильний.

«Єдиним дієвим запобіжником від руйнування та знищення рекреаційних зон і культурної спадщини є повна, чітка та узгоджена з усіма мешканцями громади містобудівна документація», — підкреслює голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань містобудування Олена Шуляк.

Фото із сайту "Голос України"

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Боярці, Вишневому, Гатному, Гореничах, Забір’ї, Ірпені, Лісному, Лісниках, Малютянці, Милій, Мрії, Крюківщині, Княжичах, Обухові, Новому, Святопетрівському, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках, Тарасівці, Ходосівці, Хотові, Шевченковому, Шпитьках, Юрівці (07.06)

today 07.06.2021 remove_red_eye 692

У стані алкогольного сп’яніння впав у воду та затонув. Трагедія на приватній водоймі (Броварський район)

today 16.05.2021 remove_red_eye 1013

Вбив сусіда у Калинівці за 450 гривень

today 18.06.2021 remove_red_eye 1138

Встигнути до пологового. Патрульні супроводжували породіллю до пологового будинку

today 18.06.2021 remove_red_eye 859

Будьте пильні. Орудують крадії колес. Софіївська Борщагівка (є відео моменту крадіжки)

today 23.05.2021 remove_red_eye 378

Через аварію ускладнено рух у Вишневому (є відео)

today 03.06.2021 remove_red_eye 155

92 запитів за 0,220