Із 3 червня в обігу монета номіналом 10 гривень

today 02.06.2020 query_builder 14:10 remove_red_eye 208 bookmarks Новини

Національний банк України з 03 червня цього року введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти. Це частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійні та захищені від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес, повідомляється на сайті НБУ.

Віднині номінальний ряд гривні скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1000 гривень).

Таке співвідношення є зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки в готівці.

До речі, заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд грн.

Адже тривалість життя монет є значно вищою. Монети перебувають в обігу близько 20–25 років, а банкноти номіналом 10 гривень можуть перебувати в обігу у середньому один-два роки. Тому банкноти слід майже щороку друкувати, обробляти та зберігати. А обіг монет потребує від держави значно менших зусиль та коштів.

Тож з 03 червня монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

На першому етапі Нацбанк планує увести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, що будуть розподілені між підрозділами НБУ в регіонах.

Але українцям не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети - вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу.

Слід зазначити, що нова обігова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 г. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам нова 10-гривнева монета суттєво відрізняється від обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень.

На реверсі цієї монети - портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Візуальні та тактильні елементи захисту монети – це дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

87 запитів за 0,172