Кабінет Міністрів визначився із переліком підприємств, які не можна приватизувати

today 16.01.2020 query_builder 09:12 remove_red_eye 82 bookmarks Новини

Кабмін на засіданні у середу затвердив перелік стратегічних підприємств, які не можна приватизувати.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, пише «Економічна правда».

Він підкреслив, що уряд погодив відповідний проєкт закону, тепер справа за Верховною Радою.

«Не підлягають приватизації підприємства, які: забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави; є природними монополіями; мають критично важливе значення для суспільства.

Більше того, ми посилимо контроль за належним користуванням майном та ефективним управлінням стратегічних державних підприємств, які не підлягають приватизації», - написав О. Гончарук.

Зокрема, до переліку підприємств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 відсотків, державних унітарних та казенних підприємств, що не підлягають приватизації, зокрема, входять: вишнівське ДП «Жулянський машинобудівний завод «ВІЗАР», "Укренерго", "Укргідроенерго", "Енергоатом", "Антонов", "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова".

До переліку підприємств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50 відсотків +1 акція та не підлягає приватизації, входять: "Нафтогаз України", "Магістральні проводи України", "Укртрансгаз", "Укрнафта", "Укргазвидобування", "Укртранснафта", "Чорноморнафтогаз", Державна холдингова акціонерна компанія "Артем", "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", "Укрзалізниця", "Укрпошта".

92 запитів за 0,292