Кабмін пропонує Раді перерозподілити фінансування міністерств

today 27.03.2020 query_builder 10:43 remove_red_eye 62 bookmarks Новини

Кабінет Міністрів України має намір збільшити на 86 мільярдів гривень до 1270,3 млрд грн видатки державного бюджету на 2020-й рік. Уряд хоче створити Стабілізаційний фонд із капіталом 124 мільярда гривень направлений на подолання наслідків коронавірусу, тому скорочення торкнуться низки міністерств.

Про це повідомляється у розрахунках щодо видаткової частини держбюджету, які опинились в розпорядженні Економічної правди.

Скільки недоотримають відомства?

Зокрема, Міністерство економіки та сільського господарства - скорочення витрат на 5,7 млрд грн (з 18 млрд грн до 12,3 млрд грн) за рахунок видатків на підтримку сільськогосподарських виробників, створення фонду національного багатства, фонду часткового гарантування кредитів та інших програм. На підтримку АПК передбачалось 4 млрд грн, проте у планах уряду тимчасово припинити підтримку на цей рік.

Торкнеться скорочення і Міністерства освіти і науки - із 131,6 млрд грн до 124,6 млрд грн, в тому числі за рахунок субвенцій на реалізацію програми "Спроможна школа для кращих результатів" та соціальний захист окремих категорій педагогів, а також видатків на президентський освітній фонд та фонд розвитку закладів освіти.

Зменшиться фінансування й Міністерства охорони здоров’я - із 115,9 млрд грн до 115,5 млрд грн. Видатки на Національну службу здоров’я планується залишити на поточному рівні 72 млрд грн.

А ось видатки Міністерства соціальної політики збільшуються з 294 млрд грн до 302 млрд грн. Майже на 20 млрд грн збільшується дотація Пенсійному фонду, але скорочуються видатки на виплату пільг і субсидій.

Скорочення фінансування Міністерства культури, молоді та спорту становитиме близько 7 млрд грн. З них найбільші: на 940 млн грн видатки, пов’язані із підготовкою та участю спортсменів у спортивних заходах всеукраїнського та міжнародного рівня, на 750 млн грн - фінансування Суспільної телерадіокомпанії, на 750 млн грн - підтримка кінематографу, на 623 млн грн - кошти на надання грантів від Українського культурного фонду, на 500 млн грн - на будівництво музеїв Голодомору і Революції Гідності.

Значно урізуються видатки Міністерства розвитку громад і територій - із 15,4 млрд грн до приблизно 2 млрд грн. Скорочення в основному за рахунок видатків регіонального розвитку.

Не пощастило й Укравтодору - скорочення видатків із 76,5 млрд грн до 57,7 млрд грн.

А ось Міністерство фінансів отримає більше - було 187,6 млрд грн, буде - 314 млрд грн. Головна новація - створення "антивірусного" Стабілізаційного фонду розміром у 124 млрд грн. Видатки на обслуговування державного боргу зростають на 3,3 млрд грн.

В цілому, по багатьох міністерствах має місце перерозподіл/скорочення на 100-200 млн грн.

92 запитів за 0,256