Кабмін зазіхнув на відсотки від продажу тютюнових виробів. Недоотримають бюджети громад

today 25.04.2021 query_builder 17:56 remove_red_eye 170 bookmarks Новини

Зараз місцеві бюджети отримують 5% акцизного податку з продажу тютюнових виробів. Відповідний податок сплачують роздрібні торговці. Проте урядовим законопроєктом це зобов’язання хочуть перекласти на великих виробників та імпортерів тютюнових виробів, таких як Philip Morris або Japan Tobacco International (JTI). Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на "Економічну правду".

За словами співрозмовників видання в парламенті, ознайомлених з перебігом написання документа, «тютюнова» норма з’явилася в ньому в останню мить із подачі голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева. Він запропонував президентові відповідні зміни з посиланням на наявність великої частки «тіньових» операцій в сегменті роздрібного продажу тютюну. На думку авторів законопроєкту, перекладення обов’язку сплати тютюнового роздрібного акцизу на великих гравців, які працюють в прозорому полі, дозволить додатково залучити до бюджету 1,9 млрд грн.

Та на місцевому рівні влада може втратити близько 2,4 млрд грн, заявив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Водночас він зазначив, що Мінфін не може запровадити справедливих компенсаторів для кожної громади.

Фото із сайту agronews.ua

92 запитів за 0,250