Карантин – завершиться, вибори – розпочнуться?

today 13.05.2020 query_builder 08:09 remove_red_eye 186 bookmarks Новини

Ілюстративне фото з сайта racurs.ua Все про майбутні місцеві вибори і чого чекати громадам

Скоріше за все місцеві вибори відбудуться у жовтні, як цього і вимагає Конституція. Таке бачення в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» висловив голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Стосовно центральної влади Олександр Корнієнко розповів, що разом із експертами винайшли ще один варіант можливого поєднання функцій префекта та урядника. Перший представлятиме президента на регіональному рівні, ним же і призначається за поданням Кабінету міністрів через конкурс. Він займається адміністративним наглядом без жорсткої зупинки рішень місцевих органів влади. Водночас у руках префекта має бути точний оперативний інструмент, здатний швидко зупинити будь-яке рішення, що несе загрозу територіальній цілісності країни. Урядника на рівень району призначає виключно Кабмін для координації роботи центральних органі виконавчої влади. Це дозволить розвантажити префектів на рівні області від функцій виконавчої влади, в той час як урядник стане своєрідним "міністром району".

«Ми майже погодили цю модель і планували масштабний національний івент, куди мали б приїхати делегати від усіх регіонів і громад.

Наприкінці березня президент мав внести цей проєкт до парламенту, щоб він пройшов процедуру в Конституційному суді України… Але завадив карантин. Однак робота продовжується, і ми готуємо фінальний варіант проєкта змін до Конституції, який президент може внести до парламенту у травні», - заявив Олександр Корнієнко.

У питанні зниження застави очільник «Слуг народу» виступає за «розумний компроміс». Крім того, він вважає, що слід уточнити межу (авт.:кількість виборців), після якої «починається реальна мажоритарна система, коли депутат, як-то кажуть, знає своїх виборців в обличчя. Очевидно, що це сільські та селищні історії до десяти тисяч жителів. І в цей формат насправді потрапляє третина виборців країни. Після цієї лінії розмежування починається партійне життя і пропорційна система з відкритими списками.»

На думку Олександра Корнієнка, місцеві вибори точно будуть проходити в новій реальності. «Оскільки прогнозів щодо другої хвилі коронавірусу восени ніхто не відміняв. Уже зараз потрібно думати про те, як і чим заміняти ті ж зустрічі з виборцями.»

place Адреса

Все про майбутні місцеві вибори в умовах карантину

access_time Графік роботи

Якою буде структура місцевої влади, за якою системою відбудуться вибори

92 запитів за 0,257