Кількість бідних в Україні зросте у 1,5 рази – прогноз ЮНІСЕФ

today 19.05.2020 query_builder 07:59 remove_red_eye 99 bookmarks Новини

Понад 6 мільйонів осіб в Україні можуть опинитись за межею бідності через соціально-економічну кризу, викликану коронавірусом COVID-19.

Про це свідчать показники консервативного сценарію Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який базується на макропрогнозі Кабінету Міністрів України, інформує «Економічна правда».

Зокрема, рівень бідності зросте з 27% до 44%. А вплив цих процесів на неповнолітніх буде ще більш відчутним: з 33% до 51%. Тобто, скрутне фінансове становище очікує кожну другу родину з дітьми.

"ЮНІСЕФ стурбований, що погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім’ї, одиноких батьків з дітьми, родини з дітьми до трьох років та одиноких пенсіонерів віком за 65 років", - йдеться в офіційному пресрелізі впливової організації.

ЮНІСЕФ закликає президента, парламент, уряд та місцеву владу вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом’якшення наслідків пандемії коронавірусу.

"Незважаючи на існуючі обмеження державного та місцевих бюджетів, подолання дитячої бідності повинно стати головним пріоритетом, інакше у довгостроковій перспективі неминучі проблеми розвитку для всієї країни. Йдеться, у тому числі, про збільшення кількості дітей у інтернатних закладах, еміграцію, проблеми зі здоров'ям та економічним становищем родин, а також в цілому перешкоди до розвитку дитини", - йдеться у повідомленні.

Наголошується на необхідності розробки короткочасної та довготривалої стратегії соціального захисту.

Також слід розглянути можливість тимчасової універсальної виплати всім домогосподарствам з дітьми, а ще необхідно розширювати існуючі програми з підтримки родин, зокрема, збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини.

"Міжнародний досвід підтверджує, що поєднання грошових виплат із локальними механізмами соціальних послуг є найбільш успішною системою соціального захисту", - переконані в організації.

Ілюстративне фото ізвідкритих джерел

92 запитів за 0,238