Київ налаштований створити агломерацію з прилеглими містами і селами

today 25.07.2019 query_builder 13:46 remove_red_eye 367 bookmarks Новини

«Сьогодні в Україні відсутні законодавчі акти, що регулюють питання утворення міських агломерацій, а розвиток сучасного міста неможливий без спільної роботи територіальних громад у цьому напрямі. Тому столична влада звернулася до Офісу Ради Європи в Україні про надання експертної підтримки та рекомендацій щодо вдосконалення законодавства, пов’язаного з утворенням міських агломерацій на прикладі Європи», – зазначив Київський міський голова Віталій Кличко під час презентації звіту фахового огляду Ради Європи «Демократичне врядування у містах-метрополіях на прикладі Київського регіону».

Він подякував представникам тергромад, які брали участь в презентації, за довіру та небайдужість до ініціативи столичної влади щодо створення асоціації, а також Офісу Ради Європи в Україні за рекомендації із вдосконалення законодавства та практики самоврядування.

Голова КМДА запевнив, що столиця налаштована на ефективну співпрацю з прилеглими містами та селами на паритетних умовах.

Столиця вже надіслала відповідні звернення до 39 територіальних громад, 13 з яких ухвалили рішення щодо вступу в асоціацію «Київська агломерація».

«Ми розуміємо, що це – лише початок діалогу. І ми виступаємо за повне збереження місцевого самоврядування, рівноправність у відносинах. Наша мета – спільний ефективний розвиток столиці та навколишніх міст і селищ», – наголосив В. Кличко.

До речі, у звіті Ради Європи зазначено, що Європейській хартії місцевого самоврядування прямо суперечить те, що президенту та уряду дозволяється мати під своїм безпосереднім керівництвом обраного громадянами міського голову з можливістю втручатися в питання місцевого самоврядування, бо відповідні державні та муніципальні повноваження не визначені чітко та точно. А це є загрозою для подальшої децентралізації та розвитку міського самоврядування в Україні.

92 запитів за 0,228