З обмеженим фінансуванням на Київщині залишилися багато категорій працівників та пільговиків (є перелік). Коли буде ухвалено бюджет Київської області?

today 27.01.2022 query_builder 11:35 remove_red_eye 115 bookmarks Новини

Пристоличний регіон досі залишається без обласного бюджету. Депутати Київської облради так і не розглянули на сесії ні бюджет утримання, ні бюджет розвитку. А це загрожує дестабілізації в економічній та соціальній сферах області, повідомляє пресслужба Київської ОДА.

На цьому акцентував увагу голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

«Перший раз проєкт обласного бюджету ми подали на розгляд облради ще 26 листопада, згідно з Бюджетним кодексом. Проте облрада постійно знаходить причини, щоб бюджет не приймати, і кожного разу подає нові зауваження. Тричі ми вносили зміни в проєкт за їх пропозиціями. Це не принесло жодних результатів. Дійшли до компромісу: спочатку прийняти бюджет утримання, до якого ніколи не було зауважень, а вже після – бюджет розвитку. За домовленостями сесія мала пройти 27 січня. Проте знову пауза. На офіційному сайті облради є анонс тільки про призначення сесії аж на 17 лютого. На жаль, вкотре облрада ігнорує прийняття бюджету в пристоличному регіоні. І це означає, що ще місяць Київщина житиме без основного економічного документу. А це ставить під загрозу не лише розвиток області, а й нормальне життя людей», – наголосив очільник області.

Відтак через неприйняття бюджету утримання без зарплат залишаються: працівники установи «Київський обласний центр допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил, та їх сім’ям»; близько 100 працівників обласного центру служби крові та ще 248 працівників дитячих санаторіїв; понад 500 працівників галузі фізичної культури, спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання; 260 працівників Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. Саксаганського та Симфонічного оркестру «Академія». 11,5 тисяч непедагогічних працівників закладів освіти – ще одна категорія, яка ризикує не отримати своєчасно та в повному обсязі платню за роботу (за рахунок додаткової дотації з державного бюджету).

Через відсутність фінансування немає можливості закуповувати продукти харчування в будинках дитини. Також через це не здійснюються забори крові в донорів, що може призвести до незабезпечення закладів охорони здоров’я препаратами крові та їх компонентами. Окрім цього, медзаклади у 69-ти громадах області не отримують кошти на оплату комунальних послуг і енергоносіїв (за рахунок додаткової дотації з державного бюджету).

Без пільгового медичного обслуговування ризикують залишитись 65,7 тисяч чорнобильців.

Департамент соціального захисту населення не має можливості укласти договори з ДП Мінсоцполітики «Інформаційно-обчислювальний центр» та ПП «Комп’ютер Дім» на оплату послуг з друку відомостей на виплату всіх соціальних допомог, компенсацій, пільг та субсидій. Це може призвести до зриву виплат соціальних допомог мешканцям Київської області (кількість отримувачів – 712 тис. громадян).

«Це лише кілька прикладів того, який удар завдає Київщині неприйняття бюджету утримання. Загрози серйозні. Тож ще раз закликаю депутатів облради облишити політичні ігри, оскільки через них страждають наші жителі. Важливо повернутись до конструктивного розгляду та прийняття бюджетів утримання і розвитку. Пристоличний регіон має повноцінно функціонувати, люди отримувати зарплати, а область комплексно розвиватись», – підсумував В. Володін.

Фото - пресслужба Київської ОДА

92 запитів за 0,177