Коли очікувати на зменшення навантаження на фонд оплати праці?

today 29.08.2019 query_builder 17:53 remove_red_eye 291 bookmarks Новини

Верховна Рада України планує зменшувати навантаження на фонд оплати праці у перспективі трьох років.

Про це в інтерв'ю Економічній правді заявив Данило Гетманцев, який ймовірно очолить парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Ми збираємося говорити про навантаження на фонд оплати праці, а не тільки про єдиний соціальний внесок.

Ми збираємося його зменшувати, але в середньостроковій перспективі, в перспективі трьох років. Ми не плануємо це робити одномоментно, тому що нам необхідно покривати поточні витрати і нести багаж боргів.

Ми дуже обмежені в можливостях міняти оподаткування фонду оплати праці як в сторону збільшення, так і зменшення. Другий момент - наша ставка ЄСВ одна з найнижчих в Європі. Це факт", - зазначив депутат.

На запитання, про який рівень зниження ЄСВ йдеться, Гетманцев відповів:

"Я не можу вам назвати конкретні терміни і конкретні цифри. Деякі економісти в нашій команді вважають, що протягом десяти років від ЄСВ можна буде відмовитися взагалі. Однак ми розуміємо, що зараз на наші податкові ставки держава не надає той сервіс, який надається в ЄС на такі ж або більш низькі ставки.

Ми повинні не влаштовувати тут офшор, а підтягувати державний сервіс: суди, правоохоронні органи, інфраструктуру. Ще одна офшорна зона в Європі точно не пройде.

Україну треба перетворювати в нормальну, цивілізовану, європейську юрисдикцію, де є помірне оподаткування та комфортні умови для людей і бізнесу", - зазначив він.

Щодо оподаткування зависоких зарплат депутатів Гетманцев зазначив, що "помірна прогресія в ПДФО має право на існування. Не доводити, звичайно, ставку, як це було у Франції або США, до 70%. Навіть до 30% не треба доводити, але поставити помірну прогресію, хоча б плюс 5%, було б доречно і справедливо. Однак це питання дискутується".

92 запитів за 0,261