Коли подешевшає соняшникова олія?

today 03.08.2021 query_builder 07:48 remove_red_eye 107 bookmarks Новини

Ціни на соняшникову олію в Україні не знижуватимуться аж до збирання нового врожаю соняшнику. Про це повідомила директор Pro Agro Information Company Марія Колесник, пише agronews.ua.

“Очікування, виходячи з сьогоднішніх погодних умов, досить оптимістичні: за прогнозами, ми маємо зібрати близько 16 млн тонн насіння, що на мільйон-півтора більше, ніж торік”, – зазначила експерт, проте висловила сумнів, що після збирання врожаю ціни будуть знижені.

“Великий урожай не означає, що автоматично знизяться ціни на прилавках. На це впливають й інші фактори, наприклад, ціни на інші олії – зокрема, на пальмову та соєву. У будь-якому випадку, якщо новий урожай і вплине на ціни, то станеться це не раніше жовтня”, – наголосила Колесник.

А ось аналітик TeleTrade Сергій Родлер зазначив, що в українського споживача немає вибору, і йому доводиться брати олію за будь-яку ціну.

“У такому випадку навіть рішення підвищити мито на експорт соняшнику недостатньо: воно може скоротити темпи зростання цін, тільки якщо прогнози щодо хорошого врожаю нового сезону виправдаються”, – підкреслив Родлер.

Він вважає, що необхідно вводити програми субсидування виробників для внутрішнього ринку.

“Необхідно укладати угоди з виробниками, вводити програми субсидування виробників для внутрішнього ринку під час зростання цін, щоб знизити тиск на кінцевих користувачів”, – наголосив експерт.

Також він зазначив, що ціни на олію обженуть інфляцію.

“Очікування щодо нового врожаю позитивні, але сподіватися на зниження цін не варто через спекуляції великих гравців. У кращому випадку ціни будуть рости нарівні з інфляцією, але можуть і обігнати її, збільшившись більш ніж на 10%”, – зазначив Родлер.

Фото із сайту agronews.ua

92 запитів за 0,232