Коли слід подавати звіт про кінцевих бенефіціарів у 2021 році

today 08.10.2021 query_builder 07:33 remove_red_eye 80 bookmarks Новини

До 10 жовтня цього року всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників та які зареєстровані до дати набрання чинності Наказом про структуру власності № 163, мають подати державному реєстратору вперше звіт з відомостями про бенефіціарів, інформує sk.ua.

Не надають відомості про кінцевого бенефіціарного власника у 2021 році: політичні партії, профспілки, творчі спілки, організації роботодавців та їх об’єднання, адвокатські об’єднання, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), релігійні організації, державні органи, державні та комунальні підприємства; установи, організації, заклади охорони здоров’я, які перебувають у державній чи комунальній власності територіальної громади або об’єднаної територіальної громади.

До речі, навіть при наявності актуальної інформації в ЄДР, до 10 жовтня 2021 року (включно) необхідно все одно подати державному реєстратору первісний звіт про кінцевих бенефіціарів (у обсязі документів визначених у Законі № 361).

Зауважимо, що документи видані за законодавством іноземної держави повинні бути легалізовані (консульська легалізація чи апостиль) згідно з п. 13 ч.1 статті 15 Закону № 755, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України. Документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на українську мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу, або підпису перекладача (п. 14 ч.1 статті 15 Закону № 755).

Відповідно до Закону № 361 інформація про бенефіциарних власників обов’язково повинна бути доступна в формі відкритих даних. На таку інформацію не розповсюджуються вимоги Закону України “Про захист персональних даних”, а тому отримувати від кінцевих бенефіціарних власників лист-згоду на обробку персональних даних не потрібно.

Акцентуємо увагу на тому, що звіт про кінцевих бенефіціарів в 2021 році необхідно подавати з використанням оновлених у липні цього року форм заяв, нова редакція яких почала діяти з 11 липня.

Наказом № 2320/5, який набрав чинності 11.07.2021, було скорочено перелік реєстраційних заяв і затверджено серед інших такі оновлені форми заяв щодо державної реєстрації юридичної особи:

• форма 2 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)»;

• форма 4 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування»;

• форма 6 «Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи».

Також, Наказом Міністерства юстиції України від 08 липня 2021 року № 2398/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5» було також оновлена:

• форма 5 «Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи».

Стосовно форми 5 відзначимо, що для оновлення відомостей про бенефіціарів, відповідні документи можуть бути подані разом із заявою щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи (форма 5) у випадку, якщо у юридичної особи є потреба у проведенні реєстраційних дій відносно її відокремленого підрозділу.

Для фізичних осіб необхідно зазначити статус: нерезидент, чи громадянин України (ПІБ, ІПН, дата народження).

Нагадуємо, що штраф за неподання або несвоєчасне подання інформації про КБВ юридичної особи становить від 17000 до 51000 гривень.

P.S. Як повідомив сайт Бухгалтер 911, вчора, 7 вересня, розпочалася сесія Верхової ради. До розгляду підготовлен проєкт (реєстр 5807) про скасуання подання інформації про бенефіціарів для деяких категорій підприємців, але, чи буде його схвалено - невідомо.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,272