Конституційний суд визнав НКРЕКП нелегітимною

today 18.06.2019 query_builder 07:23 remove_red_eye 211 bookmarks Новини

Конституційний суд визнав, що утворивши Національну комісію регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень, бо повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, а Основний закон не передбачає його права утворювати такі органи.

Також Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП.

До того, Конституційний суд вирішив, що визначений законом статус НКРЕКП не відповідає Конституції. За своїми функціями, завданнями і повноваженнями комісія є центральним органом виконавчої влади, а тому закон мав визначити саме такий її статус. НКРЕКП повинна підпорядковуватися Кабміну.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на сайт суду.

Як всі ми пам’ятаємо, нацкомісію утворив своїм указом президент Петро Порошенко у серпні 2014 року. Потім 22 вересня 2016 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", яким передбачалося, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент.

До речі, НКРЕКП у період президентства Порошенка звинувачували в ухваленні рішень в його інтересах та певних олігархічних груп, зокрема запровадження формули "Роттердам+" (затверджена НКРЕКП у березні 2016 року), яка узаконила "викачування" коштів з держбюджету і мала наслідком запровадження високих тарифів для населення та промисловості.

Зазначимо, що справа про неконституційність Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" перебувала на розгляді Конституційного суду з 2017 року, але коли головою суду був Станіслав Шевчук, розгляд цієї справи було фактично заблоковано.

14 травня цього року Конституційний суд звільнив С. Шевчука з посади судді КС за грубі і систематичні порушення Конституції та законів, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду та виявило його невідповідність займаній посаді.

92 запитів за 0,313