Конституційний суд заблокував призначення переможців виборів

today 29.10.2020 query_builder 10:47 remove_red_eye 528 bookmarks Новини

Як всі ми пам’ятаємо, на своєму закритому засіданні 27 жовтня КСУ скасував відповідальність за незаконне збагачення. Таким рішенням Конституційний суд фактично повністю позбавив повноважень цілий антикорупційний орган – Національне агентство з питань запобігання корупції, інформує 24 канал.

У НАЗК заявляють, що вони не зможуть провести перевірку, без якої неможливо призначити переможців виборів.

Йдеться про доступ Нацагентства до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Про це заявили в НАЗК.

Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений. Конституційний суд фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів, – заявили в Національному агентстві.

У НАЗК пояснили, що призначення низки кандидатів на посади неможливе без проходження спецперевірок. Йдеться насамперед про голів обласних, районних рад та їхніх заступників.

"Конституційний суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування й усього державного апарату", – заявив керівник НАЗК Олександр Новіков.

92 запитів за 0,221