Коронавірус лютує

today 27.01.2020 query_builder 09:07 remove_red_eye 194 bookmarks Новини

У Китаї вже загинув 41 інфікований коронавірусом пацієнт. Країни у всьому світі починають підтверджувати перші випадки захворювання на небезпечний вірус. Зокрема, відповідні заяви зробили Франція, Австралія і Малайзія.

У 25 із 33 провінцій Китаю введено карантин, більше 50 млн осіб відрізані від зовнішнього світу.

А Beijing News Express повідомляє, що під дію режиму найвищого реагування потрапляє 1,2 млрд чоловік.

Влада КНР вирішила призупинити роботу автобусів, які курсували між провінціями, що, на їх думку, повинно стримати розповсюдження смертельного вірусу.

В Україні зафіксовано три випадки підозри на зараження короновірусом. Два з них не підтвердилися. «По ще одному випадку проводиться епідеміологічне розслідування із залученням провідних епідеміологів. Кожен випадок буде розслідувано», – заявила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що створено штаб по протидії розповсюдженню короновірусу.

В аеропорту «Бориспіль» всіх, хто прилетів з країн Азії перевіряють на наявність ознак хвороби.

В деяких країнах Європи, в Азії, США, Австралії також посилено епідеміологічний контроль. У Сполучених Штатах почали розробку вакцини, в Росії – експрес-тесту.

«В цілому коронавірус – з моменту постановки діагнозу з підозрою на коронавірусну інфекцію до моменту підтвердження – це два-три дні на рівні області. Підтвердження нового коронавірусу можливе лише через референтну лабораторію, яка визначена ВООЗ, і на це може піти від двох до трьох тижнів», – сказав в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін, пише Страна.UA.

Серед симптомів зараження коронавірусом людини: підвищена температура, кашель, важке дихання. За першими ознаками він схожий зі звичайною гострою респіраторною інфекцією. Також він може бути схожим на кишковий грип, який супроводжується діареєю, нудотою, блюванням.

Хворому призначається терапія – це насамперед антибактеріальні засоби широкого спектру. Лікують заражених в інфекційному стаціонарі. При розвитку атипічної пневмонії призначаються антибіотики з противірусним засобом і глюкокортикостероїдами.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає:

мити руки з милом або витирати їх серветками із вмістом спирту;

• утримуватись від тісних контактів з людьми із ознаками простуди чи грипу;

• добре проварювати м’ясо та яйця перед їх вживанням;

• уникати незахищених контактів з дикими тваринами та домашньою худобою.

До речі, 23 січня, ЄС заборонив ввезення м’яса з України через пташиний грип.

А він, як і короновірус, теж може передаватися від тварини людині, що може призвести до пневмонії та летальних випадків. При цьому поки що нічого не відомо про те, чи створено робочий штаб по боротьбі з цією небезпечною хворобою, яка вже зареєстрована в Україні.

92 запитів за 0,236